1 vs 1 Naruto Shippuuden En İyi 5 Kapışma

1 vs 1 Naruto Shippuuden En İyi 5 Kapışma

Genel Kültür Çağrı Sevgi 60 Okunma

1 vs 1 Naruto Shippuuden En İyi 5 Kapışma

Her ne kadar çizgi film olarak tanımlansa da aslında anime bir çizgi filmden daha fazlasını yapıyor. Çünkü çizgi filmler yalnızca çocuklara hitap ederken anime her yaş grubuna hitap edebiliyor. Anime karakterleri iri gözlere ve uzun bacaklara sahiptirler. Bu durum genellikle Japonların çekik gözlerini ve boylarının kısa olmasını sorun haline getirmelerinden kaynaklanıyor diye bir kanı alıp başını yürür.

Fakat Anime karakterlerinin iri gözlü ve uzun bacaklı olması aslında Walt Disney’e bağlanır. Karakterler jest ve mimikleri bakımından normale göre çok daha abartılı figürler sergilerler. Normalde insanların verdiği tepkiler abartılı görsellerle ifade bulur. Anime serisinde manga kavramından yararlanılır. Manga anime serisinin çizim halindeki şekline denir. Amerikan çizgi romanları ile karşılaştırıldığında yazılar sol taraftan değil sağ taraftan başlanarak okunur.

Animeler yapılırken mangalardan esinlenebilir. Manga çizen kişi ise Mangaka olarak adlandırılır. Fanatik ve bağımlı anlamına gelen otaku kelimesi Japonca’da argo bir kelime olarak değerlendirilir. Anime otaku olarak tanımlanması halinde kendini animeye adamış bir anlam ortaya çıkar. Bu kişiler anime hayranları olarak tanımlanırlar. Cosplayer anime karakterlerini baz alarak onlar ile özdeşleşmeye çalışan kişilerdir. Anime hayranları beğendikleri karakterlere benzeyebilmek için onlar gibi giyinir, onlar gibi saçlarını boyar ve onlar gibi davranmaya çalışırlar.

Fakat bu benzeme girişimleri son derece pahalı olmaktadır. Her türde anime karakteri bulmak mümkündür. En savaşçısından en romantiğine ve en fantastik duygular içerenlere kadar her türlü karakter animelerde gözlenebilir. Animeler konu alınan alanlar psikoloji, aksiyon, doğaüstü güçler, shounen, romantizm ve yuridir. Yuri ve yaoi karakterleri erkekli kızlı ilişkilerden oluşur. Yani cinsel ilişkiler buna örnek verilebilir.

En İyi Anime Kapışması

Animelerde dövüş sahneleri en nefes kesici şekillerde tasarlanır. Özellikle bazı dövüşler vardır ki gerçekten önerilmeye değer. En iyi anime kapışması olarak aşağıda bulunan ilk 5 listede sıralama yapılmıştır.

  • Sasuke vs İtachi
  • Naruto vs Pain
  • Gai vs Madara
  • Kakashi vs Obito
  • Hashirama vs Madara

İlk sırada yer alan Sasuke vs İtachi kapışması iki öz kardeşin kapışması oluyor. Eski Uchiha kalıntıları bu dövüşün sergilenmesinde yardımcı olmuştur. Kapışmadan galip gelen taraf Uchiha Sasuke olmuştur. Uchiha İtachi kardeşinden kat kat güçlü olmasına rağmen kardeşini öldürmemiştir. Çünkü kardeşinin geleceğini düşünerek kendini feda etmiştir.

İkinci sıraad Naruto vs Pain karşılaşması bulunuyor. Naruto Shippuuden animesinde bu karşılaşmada galip gelen taraf Naruto olmuştur. Gai vs Madara üçüncü sırada yer alıyor. Madara bu kapışmada kolunu kaybediyor. Fakat yine de dövüşü kazanan taraf oluyor. Kakashi vs Obito karşılaşmasında aslında sonuç yenilen olarak değil de dövüşten çekilen tarafın Obito olması ile nedeni ile Kakashi galip oluyor.

Son olarak Hashirama vs Madara karşılaşmasında kapışanlar Senju ve Uchiha klanlarının kurucularıdır. Senju Hashirama dövüşten galibiyet elde etmiş olan taraftır. Diğer bir deyişle de Hashirama birinci hokage Senju Hashirama olarak adlandırılır. Gai vs Madara gibi Hashirama ve Madara’da da insan ışı varlıkların olduğu görülüyor. Üstelik bu varlıklar hayal gücünü zorluyor.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir