10 Adımda İnstagram’da Takipçi Arttırma Nasıl Yapılır?

10 Adımda İnstagram’da Takipçi Arttırma Nasıl Yapılır?

Teknoloji Çağrı Sevgi 88 Okunma

10 Adımda İnstagram’da Takipçi Arttırma Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabı kullanmak hem bireysel hem de kurumsal amaçlarınız için son derece stratejik bir yöntem olmaktadır. zira bu sayede ticaret yapıyorsanız daha geniş kitlelere ulaşma hedefi elde edebilmektesiniz. Eğer bireysel haz ve zevkleriniz için yapıyorsanız bu durumda da daha çok beğeni ve takipçi sayısı elde ettikçe de aldığınız haz doruk noktasına çıkacaktır. İşte bu sebeple sizlere bu yazımızda İnstagram takipçi artırma yolları konusunu 10 adımda anlatacağız.

  1. Kaliteli İçerik Paylaşımı

İnstagram fotoğraf paylaşımı üzerine kurulu olduğu için paylaşacağınız fotoğrafların kalitelerinin yüksek olmasına dikkat ediniz. Ancak bu durumda tek başına yeterli olmayacaktır. Zira hedefinizle doğru orantılı ve ilişkili paylaşımlarda bulunmanız da son derece önemli olacaktır. Bu kapsamda ürünlerinizin ya da çalışma ortamlarınızın fotoğraflarını çekerek kişilerde merak uyandırabilirsiniz.

  1. Farklı Hesaplar ile Bağlantı Kurun

Sizleri daha fazla kimsenin tanıması ve takip etmesi için alanınızla alakalı platformları takip etmeniz ve onlara yorumlarda bulunmanız son derece önemlidir. Bu sayede yorumlarınızı gören kimseler sizin hesabınızı da merak ederek ziyaret edeceklerdir. Böylelikle sizler de büyük bir networkun parçası olacak ve daha hızlı büyüyeceksiniz.

  1. Özel Paylaşımlar

İnstagram hesabınızdan piyasada yer almayan hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizi ilk olarak görmek isteyenler direkt sizlerin İnstagram hesabını takip edecektir. Bu sayede sizler de çok kolay bir şekilde reklam yapmayı da başarmış olacaksınız.

  1. İstatistiksel Veriler Paylaşın

Ürünleriniz ile ilgili en güzel bilgileri aslında rakamlar verecektir. Bu kapsamda sizler de grafik veya karikatürler hazırlayarak kafası sayısal olarak çalışan müşterilerinize hitap edebilirsiniz. Bu sayede çok geniş bir skalada müşteri kitlesi toplayabilmeniz mümkün olacaktır.

  1. Hashtag Kullanımı

Eğer dikkat çekmek istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken iyi hashtag kullanmaktır. Bu sayede müşterilerinizin dikkatini çekebilecek ve bir farkındalık oluşturabileceksiniz.

  1. Kolaj Oluşturma

Fotoğraf paylaşımlarını daha da renkli hale getirmek için fotoğrafları birbirleriyle birleştirerek kolaj oluşturabilirsiniz. Bu sayede çok daha renkli görüntülerin oluşmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Sosyal Medya Hesaplarını Birbirine Bağlayın

Tek bir sosyal medya ağında bulunmak sizler için bu devirde yeterli olmayacaktır. Her sosyal medya ağında yer almalı ve buralarda diğer hesaplarınızı da tanıtmalısınız.

  1. Sürekli Paylaşım Yapın

Hesabınızın güncel olması için sürekli olarak paylaşımlar yapmanız gerekmektedir. bu paylaşımlarınızda yer alan ürün tanıtımları ise güncel olmalıdır. Ancak arada nostalji yaparak çok eski ürünlerinizden de enstantaneler oluşturabilirsiniz.

  1. Filtreler Kullanın

Fotoğraflarınızın ilgi çekmesi için filtre kullanmaya özen gösteriniz. Bu sayede fotoğrafları olduğundan daha iyi göstermeniz de mümkün olacaktır.

  1. Websitenizle Bağlantı Kurun

İnstagram hesabınız ile websiteniz arasında linkler kurarak hem sitenize hem de İnstagram hesabınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir