192.168.I.I Vodafone TT Net Superonline Nedir ve Giriş Nasıl Sağlanır?

192.168.I.I Vodafone TT Net Superonline Nedir ve Giriş Nasıl Sağlanır?

Teknoloji Çağrı Sevgi 105 Okunma

192.168.I.I Vodafone TT Net Superonline Nedir ve Giriş Nasıl Sağlanır?

Hayatımızın her alanında bulunan teknolojik ürünlerden birisi de internet bağlantısı sağlayan modem cihazları. Bu cihazlar evde, işyerinde, okulda kısacası her yerde internet dağıtıcısı olarak görev yapar. İster bilgisayarınızdan ister TV veya telefonunuzdan internete bağlanmak için modem kullanırsınız. Çünkü modem uzaktan internet sağlayan bir aygıttır. Modemden bir adım daha geriye gidersek karşımıza internet sağlayıcıları çıkar. Mesela Vodafone bir internet sağlayıcısıdır.

192.168.I.I Nedir?

Bu numara modemlerin ara yüzü olarak kullanılan bir IP numarasıdır. Eğer internet sağlayıcınız Vodafone –TT net ,Superonline ise kullanacağınız IP numarası budur.

Yeni Modem Nasıl Kurulur?

Yeni aldığınız modem kurulumu için ilk önce adres çubuğuna 192.168.I.I Vodafone yazın ve enter tuşuna basın. Açılan ekrana kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerek. TTNET kullanıyorsanız Kullanıcı adı olarak ‘ admin ‘ yazmanız gerekiyor. Şifreyi ise boş bırakabilirsiniz. Enter ile ilerleyin. Sonraki ekranda modem şifrenizi girmeniz istenecek. Bu şifre modeminizin arkasında yazar. Orada göremezseniz kullanma kılavuzuna bakabilirsiniz. Bu şifreyi girdikten sonra ilk şifrenizi değiştirmeniz istenir. Burada yeni şifrenizi iki kere girerek onaylayın. Şifre belirlerken ağınıza başkaları bağlanmasın diye kolay tahmin edilmeyen ve uzun bir şifre seçebilirsiniz. Harf, rakam ve sembol bir arada kullanılan şifreler daha güvenlidir. Şifrenizi de belirledikten sonra kurulum aşaması tamamdır.

Modemi Fabrika Ayarlarına Döndürmek

Kurulum aşamasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız modeminizi fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bunun için de modemin üstündeki tuşa yaklaşık on saniye basılı tutmanız gerekir. Fabrika ayarlarına dönmeniz durumda yukarıda bahsedilen adımları tekrarlayarak kurulum sağlayabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız halinde de modeminizi fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Ayarlar tamamlandıktan sonra modeminizi keyifle kullanabilirsiniz.

Dilerseniz Vodafone Arama Geçmişi Dökümüne Nasıl Bakılır ? yazımızada göz atabilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir