2017 Tenis Dünya Sıralaması İlk 10 Puan Durumu

2017 Tenis Dünya Sıralaması İlk 10 Puan Durumu

Genel Kültür Çağrı Sevgi 124 Okunma

2017 Tenis Dünya Sıralaması İlk 10 Puan Durumu

Son yıllarda çok dikkat çeken Tenis sporu ile ilgili olarak sizlere 2017 Tenis Dünya Sıralaması İlk 10 Puan Durumu hakkında bilgi verirken, aynı zamanda da bu konularda sizlere bilgi vermeye gayret edeceğiz.

Tenis bir çok kasın aynı anda çalıştığı bir spor olarak son yıllarda çok dikkat çekmeye başlamıştır. Ayrıca, sporun belirli bir yaşta bırakılmasına gerek olmadığı için tenis, Türkiye’de de çok fazla dikkat çekiyor. Bu sporu yapmak isteyenler de çeşitli yerlerde kortlar buluyor ve çok uygun fiyatlarla bu kortlarda ders alarak tenis oynamaya başlıyorlar. Şimdi biz sizlere bu konuda puan durumlarını bildirmeye çalışacağız.

Tenis Dünya Sıralaması İlk 10’a Girenler

Tenis Dünya sıralaması konusunda sizlere bilgi verirken, bu sıralamaya 10. sıradan başlayalım. 10. sırada başarılı Kanada’lı tenisçi Milos Raonic bulunuyor. Başarılı tenisçi bu anlamda hem boy hem de genç yaşıyla dikkat çekiyor. Dünya sıralamasında 3.23 puanıyla bilinen Raonic, henüz 26 yaşında olarak dikkat çekerken, 1.96 boyuyla da çok uzun boylu bir sporcu olarak biliniyor.

  1. Sıra Kei Nishikori

Japon tenisçi Kei Nishikon, listede şu anda 9. sırada bulunuyor. Dünya sıralama puanı olarak 3.285 ile dikkat çeken genç tenisçi şu anda 27 yaşında ve 1.78 boy uzunluğunda. Gelecek ile ilgili olarak çok güvenilen bir tenisçi olarak bilinen Nishikori için, ileride şampiyonluklar konuşuluyor.

  1. Sıra Dominic Thiem

Avusturya’lı tenisçi Dominic Thiem henüz 23 yaşında ve dünya sıralamasında 8. sırada bulunuyor. İleride dünyanın konuşacağı çok önemli isimlerden biri olduğu söylenen genç tenisçi çok başarılı işlere imza atıyor. 1.85 boyundaki genç oyuncu, uzun boyunun avantajını da çok iyi kullanıyor. Bu arada dünya sıralaması puanı ise, 4.03 olarak biliniyor.

2017 Dünya Sıralaması En İyi 10 Sıralaması 7. sırasında ise, Alexander Zverev yer alıyor. Alman tenisçi henüz 20 yaşında olmasına rağmen, çok büyük başarılara imza atıyor. Zverev şu anda 4.47 puanıyla ışıldarken, 1.95 boyu ile de dikkat çekiyor.

Listenin 6. sırasında, Hırvat tenisçi Marin Cilic yer alıyor. Cilic, şu anda 28 yaşında ve 1.98 boyunda bir tenisçi. Şu anda 5.155 puanı bulunuyor.

Listenin 5. sırasında yer alan tenisçi ise, Novak Djokovic 30 yaşında olan Sırbistan’lı tenisçi hiç bir şekilde eskimeyen bir efsane olarak anılıyor. Yıldız tenisçi 1.88 boyunda ayrıca 5.325 puanıyla dikkat çekiyor. 4. sırada ise, Stan Wawrinka var. İsviçre’li tenisçi 5.78 puana sahip olarak dikkat çekiyor. İsviçre’li yıldız tenisçi şu anda 32 yaşında 1.83 boyunda bir tenisçi.

Tenis Dünya Sıralaması İlk 3’e Girenler

Sıra geldi dünya sıralamasında ilk 3’te olanlara. Listenin 3. sırasında dünya puanı 7.145 olan ve herkesin tanıdığı çok büyük bir tenisçi olan İsviçre’li yıldız Roger Federer. 36 yaşında olan yıldızın bir çok şampiyonluğu bulunuyor. Tenis dünya sıralamasında 3. sırada bulunuyor. 7.555 puanla dünya sıralamasında 2. sırada ise, Rafael Nadal bulunuyor. İspanyol tenisçi Nadal ise, 31 yaşında ve 1.85 boyunda. O da tüm dünyanın yakından tanıdığı bir tenisçi.

Sıra geldi listenin tepesine. Dünya sıralamasında listenin zirvesinde bir İngiliz bulunuyor. İngiliz tenisçi Andy Murray 30 yaşında olmasına rağmen, bir çok kişiyi geçerek listenin zirvesinde yer alıyor. 7.75 puanıyla yakından tanınan tenis alemi için çok dikkat çeken bir tenisçi. Bir çok dünya şampiyonluğu bulunuyor. Bu sayede de bu listenin başında yer alıyor. İndirmek de şu anda çok zor gibi görünüyor. Daha önünde uzun yıllar bulunuyor. Murray çok iyi bir tenisçi olduğunu dünya sıralaması ile de ispatlamış oluyor.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir