2018 Ceket Modelleri

2018 Ceket Modelleri

Sağlık - Güzellik erkut 81 Okunma

Günümüzde oldukça ön planda olan moda sektörü kadınlar tarafından sürekli takip altında olan bir trend haline gelmiştir. Her sene yeni bir akımla değişiklik gösteren modada ise oldukça çeşitlilik ve yenilik mevcut. Defilelerin ve kıyafetlerin vazgeçilmez olan parçası olan ceketler de bu aşamada oldukça önemli bir yer kaplamakta. Şık giyinmek isteyen kadınların ve erkeklerin iş hayatında ya da günlük hayatta bir tamamlayıcı parka olarak gördüğü ceketler ise her sene farklılık gösterirken 2018 yılında da oldukça şık ve modern tasarımlara sahip. Standart deri modası 2018 yılında ceketlerde devam ederken sadelik ve yumuşak renkler ön plana çıkmış halde. 2018 yılının moda rengi olan kırmızı da ceketlerdeki yerini almış durumda.

Kadın kıyafetlerinde genel olarak kırmızı yoğunluğu yaşanacak olan 2018 modellerinde bunun yanında daha yumuşak tonlardaki pudra rengi, göz yormayan turuncu ve pembeye yakın kırmızı tonları tercih edilmekte. Geçen senenin moda rengi olan pembe, artık kıyafetlerden tamamen uzaklaşmış durumda. Deri ceketlerin yanında daha çok şifon ve kadife ceketler de bu sene birçok defilede yerini aldı. Sonbahar modasında daha çok kadife ve kumaş salaş ceketler tercih edilirken kış aylarında ise deri ön plana çıkmış durumda. Yarım kollu bol ve salaş ceketler daha çok hırka tarzına kaysa da açık renkler ve çeşitli desenlerle istenilen kombine göre rahatlıkla giyilmektedir. 2017’nin modası olan düz ve geniş çizgiler 2018 kışında da yerini belli etse de ceket kesimi olarak bol kollar ve orantılı farklı kesimleri 2018 ceket modellerinde devam etmekte.

Givenchy, Giorgio Armani, Fendi ve Versace gibi köklü markalar bu sene ceketlerinde sadece kırmızı tonunu kullanarak moda defilelerinde ve koleksiyonlarında yer aldı. Ayrıca Prada, Lemaire ve Marc Jacobs gibi markalar kafide takımları kırmızının farklı tonlarında kullanarak düz çizgi etkisini dünyaya tanıttılar. Victoria Beckham, Calvin Klein, Stella McCartney ve Ellery ise 2018 yılının ceketlerini 90’ların vatkalı ve bol geniş ceketlerine uyarladılar. İş dünyasında daha rahat ve şık bir görüntü elde etmeyi yakaladılar. Valentino ve Alexander McQueen ise kadife ve saten ipek kumaşlarını ceketlere vurgulayarak kırmızı ve yan tonlarını çeşitli çiçekli baskılarıyla gözler önüne serdiler. Stella McCartney, Celine ve Christian Dior defilelerinde ise naylon yağmurluk ve montlara daha çok yer verildi. 2018’de aynı zamanda tek parça halindeki elbiseler yine moda olurken kışlık giyimde de tek parça kıyafetlere dönüldü. Louis Vuitton, Miu Miu, Balenciaga ve Prada da örgü ceketler ve kazaklar ile ön plana çıktı.

Erkekler için ise kadife ağırlıklı kumaşlar kullanılırken ince çizgiler ve vatkalar göz önüne çıktı. Emporio Armani, 2018 defilesinde gri ve siyah renklere ağırlık verdi. Giorgio Armani daha çok beyaz, gri ve lacivert tonlarını kullanarak erkek kışlık giyimlerde hafif bol ceketlere yer verdi. Büyük ve geniş düğmeler ve sade kumaşa yer verdi. Balenciaga ceket olarak daha uzun kesim ve yumuşak mavi tonlarını kullanırken Dior Homme yine kırmızı düz kumaşa ağırlık verdi. Louis Vuitton erkek ceketlerde parlak kumaşı ve lacivert tonlarını kullanırken Dior Homme ve Fendi de daha çok kürklü ceketlere ağırlık verdi. Dries Van Noten kareli kadife ceketleri podyuma taşırken Haider Ackermann ise siyah deriyi kullandı. Hermes, Prada ve Maison Margiela ise 2018 için sırasıyla siyah tonlarını, griyi ve pop art tasarımları içeren baskıları ve çizimleri içeren laciverti kullandı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir