Aamir Khan Filmleri

Aamir Khan Filmleri

Diziler - Filmler Çağrı Sevgi 108 Okunma

Aamir Khan Filmleri

Hindistan kökenli olan ünlü oyuncu Aamir Khan pek çok filmde başrol oynamıştır. Yıldız oyuncu Aamir Khan’ın bazı filmleri şöyledir;

Dangal

Filmin konusu, Mahvahir Singh Phogat iki kız çocuğu babası bir güreşcidir. Ona devamlı bir erkek çocuğu olmadığını ve madalyanın karın doyurmadığını söylerler. Bu nedenle güreşi sürdürmesinin anlamı olmadığını derler. Kızlarını çok seven bir babadır. Ama erkek çocuğunun olmaması onu çok üzer. Çünkü ülkesine altın madalyayı kazandırmak için erkek çocuğa ihtiyacı vardır. günlerden bir gün komşunun oğlunu kızları döver ve bu nedenle kızlarının gücünün farına varır. Onları tıpkı bir güreşçi olarak yetiştirir. Egsersizlerine ve beslenmelerine çok dikkat eder. Kızları Geeta ve Babita’yı adeta birer güreşçi yapar. Kızlar artık takı takmayan, milli kıyafetleri giymeyen hatta saçlarını bile erkek gibi kestirmektedir.

3 Aptal

Aamir Khan filmlerini izleyerek çok daha farklı konulara parmak basmaktadır. Üniversitede mühendislik oluyan 3 arkadaş çok samimidir. Maddi yönden, Hindistan da okuyan insanlara çok fazla önem verilmekte ailelerinin ve kendilerinin hayatlarının tamamen kurtulması anlamına gelir. Bu arkadaşların tek bir amaçları vardır. okullarını çok iyi bir derece ile bitirmektir ve çok güzel bir işe sahip olmaktır. Fakat içlerinden birinin hedefi biraz daha farklıdır. okuduğu bölümü sadece bir iş olarak görmez. Hayat felsefesi olarak görmektedir.

Dhoom 3

Filmin konusu, Sahir babasını çocuk yaşta kaybetmektedir. Babasının intikamını almak için akrobasi ve büyü ile ilgili yeteneklerini geliştirecektir. Gün geçtikçe büyüyen Sahir bulunduğu şehrin en büyük bankasını soymayı kafasına koyar ve bunu gerçekleştirecektir. Banka soygunu yaptıkatan sonra Sahir’in peşine iki tane polis memuru atanacaktır. Bu polis memurları çok azılı bir hırsız olan Sahir’i yakalamak için çok fazla çaba gösterecektir.

Lagaan Evvel Zaman İçinde Hindistan’da

Filmin konusu, Hindistan insanları yağmurların çok az yağması sebebi ile yaz çok kurak olarak geçmektedir. Bu nedenle ülkede vergilerin çok kısa bir süre içinde durdurulmasını isterler. En azından bu kötü günler geçene kadar. O zamanlar da ülke İngiliz sömürgesi altındadır ve bu bölge başka kişiler tarafından yönetilmektedir. Aamir Khan filmleri full izleyince herkesin oyunculuğundan memnun kalacağı filmlerdir. Tüm insanlar dertlerini anlattıktan sonra ülkenin yöneticileri halkın önüne bazı şartlar sunacaktır. Kriket maçının yapılması ve köylülerin bu maç sonrasında yenmeleri sonucunda artık vergi alınmayacaktır.

Pk

Filmin konusu, sarhoş anlamına gelen Pk , uzay gezegeninden dünyayı keşfetmek için gönderilir. Geldiği yerde hiçkimse kıyafet giymez. Dünyadan farklı olarak uzayada yaşayan kişiler konuşmaya gerek duymazlar. Pk dünyaya geldiğinde çıplak bir adamdır ve bir hırsız tarafından boynundaki madalyon çalınır. Madalyon onun geldiği yere tekrar dönmesi için çok gereklidir. hırsızı bulmak için Pk çok farklı maceralar içinde bulunacaktır. Burada yeniden elleri ile konuşmayı öğrenecektir. Fakat bu konuşma çom masum sorularıda yanında getirecektir. Madalyonu tekrar geri almak için bulunan bütün Tanrı’lara tapar, fakat bunun daha sonra ne kadar da anlamsız ve yalan olduğunun farkına varacaktır.

Her Çocuk Özeldir

Filmin konusu, kahramanımız bütün çevresinde herkes tarafından devamlı olarak ezilmiştir ve onun hikayesi filmde anlatılmaktadır. Küçük çocuğun okuma ve yazma konusunda eksiklikleri bulunmaktadır. Bu nedenle ailesi ve çevresi tarafından geri zekalı olarak davranılır. Çözüm olarak ailesi onu yatılı bir okula verilecektir. Okulda bir resim öğretmeni küçük çocuğa sürekli yardım edecektir. Aamir Khan filmleri izlemek isteyenler çok doğru bir karar vermiş olacaktır.

 Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir