Adsense Pin Kodu İsteme

Adsense Pin Kodu İsteme

Teknoloji Çağrı Sevgi 125 Okunma

Adsense Pin Kodu İsteme

Bilindiği üzere Google Adsense hesabı reklam geliri elde edebilmek için oldukça önemlidir. Peki bu hesap ilk defa oluşturulduğunda sizlere gönderilen ilk pin kodu nasıl istenir? İşte bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

10 Dolar Limiti

Google Adsense hesabınıza ilk pin kodu gönderilmesi için sizlerin bir işlem yapmasına gerek yoktur. Hesabınızda mevcut olan gelirleriniz 10 doları geçince Google otomatik olarak size bir pin kodu gönderecektir. Ancak bu pin kodu anlık dolar kuruna göre TL cinsinden hesaplanmaktadır. Yani 10 günümüzde 35 liraya denk geliyorsa eğer bu durumda hesabınızda 35 lira olması halinde ilk pin kodu hesabınıza gönderilecektir.

Hesabınıza girdiğiniz zaman dikkatinizi çekmek için kırmızı dolgu ile yazılmış bir yazı göreceksiniz. Bu yazıda adresinizi doğrulamadığınız için ödeme işlemleriniz duraklatılmıştır şeklinde bir yazı yer alacaktır. Gönderilen pin kodu ile hesabınızı doğruladığınız takdirde sizlere ödeme gerçekleştirilecektir. Peki ikinci pin kodu nasıl istenir? Bu sorunun cevabını da yazımızdan bulabilirsiniz.

İkinci Pin Kodu İsteme

Google Adsense hesabınız için 3 ayrı hakkınız bulunmaktadır. Çeşitli sebeplerden dolayı pini elde edememeniz halinde yeni pin talep etme hakkınız bulunmaktadır. Bu aşamada ise yapmanız gerekenler ilk pine göre farklılık arz etmektedir. İlk pinde eğer adresinizde yoksanız ya da adresinizi değiştirmiş ve bu sebeple pine ulaşamamış iseniz bu durumda yapmanız gereken yeniden pin istemektir. Ancak Google bunun için bir süre sınırı getirmiştir. İlk pinin gelme tarihinden itibaren 1 ay geçmemiş ise yeniden pin istemeniz mümkün değildir. Google Adsense hesabınıza girdiğinizde pin isteme tuşunun sayfanın en altında yer aldığını göreceksiniz.

Tekrardan istemek üzere bu butona basabilirsiniz. Tıklamanızın ardından karşınıza iki seçenek çıkacaktır bu seçenekler adresinizin doğruluğu ile alakalıdır. Pin kodunuzun yine aynı adrese gönderilmesini istiyorsanız evet tuşuna basıp göndermeniz gerekmektedir. Ancak eğer adresi değiştirmek istiyorsanız hayırı tıklayıp adresinizi değiştirmelisiniz.

Adres işlemlerini tamamladıktan sonra pin isteme işlemi de tamamlanmış olacaktır. sizlerin bu dakikadan sonra tek yapması gereken ise beklemeye geçerek yeni pininizin ulaşacağı günü iple çekmektir.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir