Adsense TBM Yükseltme

Adsense TBM Yükseltme

Teknoloji Çağrı Sevgi 115 Okunma

Adsense TBM Yükseltme

İnternet reklamı tıklama başı para kazanan siteler daha çok kazanmak için  Adsense TBM yükseltme stratejisinden yararlanmak istiyorlar.

Adsense Nedir?

Adsense Google uygulaması olup internet sitelerinin bazı alanlarında reklam yayınlamasına olanak sağlar. Siteler bu uygulamaya başvuruo kayıtlarını gerçekleştirdikten sonra Google bir müddet sonra sitelere geri dönüş sağlayarak başvuruyu olumlu değerlendirmesi halinde sitelerin içerikleri ile alakalı düzeyde reklam hizmeti vermeye başlayacaktır.

Bu reklamlar sitelerde yayınlanacak olup site ziyaretçileri tarafından reklama tıklanması halinde tıklama başı reklam yayını yapan site durumu kazanca çevirmiş olacak. Adsense’ye başvurmak için içeriği Google algoritmasına göre düzenlenmiş bir site olması ve sitede ziyaretçilere hizmet edilmesinin amaç olması yeterlidir.

 

Adsense’den Nasıl Para Kazanılır

Bir sitesi olan veya olmayan kişiler Adsense ile para kazanabileceklerinin haberini alıp Adsense de nasıl para kazanılır konusuna ilgiyle yaklaşmaktadırlar. Tıklama başına Google sitelere belli bir komisyon verir ve bu komisyon belli bir bütçeye ulaştıktan sonra ödeme yapar.

Tıklama başına 1 TL ödenen bir reklamdan Google 30 kuruş kazanır ve reklamın yayını yapılan site aynı reklam üzerinden 70 kuruş kazanır. Adsense reklamı veren kişilerin reklama ne kadar ödedikleri reklam yayınını yapan siteleri doğrudan etkiler.

Örnek: Tatil kelimesi rekabeti bol olan bir anahtar kelime olup tık başı maliyette daha çok kazandırması açısından önem taşır. Bu doğrultuda Adsense den para kazanmak için bir site açılması isteniyor ise rekabet düzeyi fazla olan anahtar kelimeler üzerinden sitelerin kurulumu önemlidir.

Adsense TBM Nedir

Adsense reklamına sitesinde yer verenler tarafından kullanılan bir Google servisi olmaktadır. Adsense ile siteye gelen reklamlar yine bir Google servisi olan Adwords üzerinden gelir. Reklam veren Adwords hesabını kullanıp reklam oluştururken Google’a belli bir miktar para öder. Reklam veren tarafından ödenen bu ücret Google tarafından hizmet bedeli olarak alınır ve bu ücretin bir kısmı reklam yayınını yapan siteye gönderilir.

Adsense Reklamı Algoritması

Google Adsense servisinin mantığının kavranması tıklama başı maliyet artırma yönteminin kavranması açısından önemlidir. Adsense reklamları belli bir algoritma olmadan yayınlanıyor şeklinde düşünülüyor olsa da aslında Adsense reklamlarının belli bir algoritma dahilinde yayınlandığı biliniyor. Bu algoritma ise şöyle açıklanıyor:

  • Ziyaretçiler hangi anahtar kelimelerde arama yapıyorlar ise Adsense bu anahtar kelimelerle eşleşen reklamları yayınlıyor
  • Çerezler yoluyla ziyaretçiler daha önce hangi sitelerde gezmişler ise bu sitelerde yer alan reklamların yayınlanması sağlanıyor
  • Pahalı reklamları diğer tabirle tıklama başına daha fazla ödeme yapan Adwords reklamlarını öncelikli sıraya alıyor

Adsense TBM Nasıl Artırılır

İlk olarak sitede yer alan konuları gözden geçirmek son derece önemlidir. Sitede tıklama başı maliyeti düşürebilecek anahtar kelimeler yer alıyorsa bu konuların aradan çıkarılması önemlidir. İçerikle alakalı olan TBM yükseltmek için en alakalı konulara ve rekabetin içerikle alakalı anahtar kelimelerine yer verilmesi önemlidir.

Yeni yazıların sabah saatlerinde yayına alınması ve sosyal medya hesapları ve ping sitelerinde bu yeni yazıların paylaşılması TBM yükseltme yöntemlerinden biridir. Tıklama başına 1 kuruşun da altında ödeme yapılan çöp reklamlarının sitede yer almaması için bu tür reklamların Adsense hesabı üzerinden engellenmesi gerekir.

Böyle bir strateji izlenerek Adsense reklamlarından daha fazla gelir elde edilebilir. Bunun için elbette çaba harcamak önemlidir. Kaliteli içeriklerle ve bu içeriklerle alakalı düzeyi daha yakın olan anahtar kelime kullanımı Adsense reklamlarından en pahalı olanlarının hizmetini almada sitelere olanak tanıyacaktır.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir