After Earth – Dünya – Yeni Bir Başlangıç

After Earth – Dünya – Yeni Bir Başlangıç

Diziler - Filmler Abdullah Ergün 22 Okunma

Başrollerinde Jaden Smith Kitai Raige rolünde, Will Smith Cypher Raige rolünde, Sophie Okonedo Faia Raige rolünde, Zoë Kravitz Senshi Raige rolünde karşımıza çıkıyor. Yönetmen koltuğunda M. Night Shyamalan bulunuyor.

Öncelikle filmde baba oğulun bir uçakta olduğunu görüyoruz ve sonrasında bir kaza sonucu Kitai’yi yerde buluyoruz.

1000 yıl önce Askeri Birlik adını verdiğimiz bir ordu kurulmuş. Gösterdikleri küresel çaba sonucu Dünya’yı tahliye etmişler.

Askerler, insanoğlunun yeni yuvasını bulmak için bize liderlik etmişler. Nova Prime. Fakat yalnız değilmişiz. Uzaylılar Ursa denilen yaratıkları üzerimize salmışlar. Beslenmek için insanları öldüren canavarlar. Teknik olarak kördüler.

Fakat korktuğumuzda salgıladığımız feromonla sayesinde yerimizi hissedebiliyorlar.

İşin aslı, korkumuzu kokluyorlar.

İnsan ırkı bir kez daha neslinin tükenmesi tehlikesiyle karşı karşıyaymış. Ve yine kurtuluş için Askerler’den yardım istemişler.

Ve bu yardım, Baş Kumandan Cypher Raige’den gelmiş.

Orijinal Hayalet.

Onun düşüncesine göre ruhun tümüyle korkudan arınmış olması gerekiyor. Bu sayede bir Ursa’ya karşı görünmez oluyor.

Bu fenomene “Hayalet Olmak” deniliyor.

Babasının izinden gitmek isteyen bir genç, o kadar çok çalışıyor ki koşu sırasında bile en önde onu görebilirsiniz. Hatta diğerlerinden çok daha hızlı bir şekilde. Fakat bu orduya alınmasına yetmiyor.

Yeni Bir Başlangıç

Babasının Iphitos’a yolculuğu sırasında karısı ona oğlunu da yanında götürmesini söyler ve Cypher onu kıramaz. Son ziyaretidir ve sonrasında emekliliğini isteyecektir fakat işler yolunda gitmez ya illa ki bir terslik olacak. Gemi büyük bir patlama sonucu kötü bir hasar alır ve mecburen 1. Sınıf Karantine Bölgesi olarak kabul edilen Dünya’ya acil iniş yapmak zorunda kalırlar ve filmin başındaki sahne tekrar yaşanır..

Kötü bir düşüşten sonra Kitai babasını yaralı bir şekilde bulur ve yapılması gereken birşey vardır. Sinyal jeneratörü ile uzaya bir yardım çağrısı göndermek zorundadırlar ama bunlardan birisi zarar görmüş durumdadır.

Geminin kuyruk tarafında birtane daha sinyal jeneratörü vardır ama oda düşüş sırasında geminin ikiye bölünmesi sonucu bulundukları yerden yaklaşık 100 kilometre uzaklıktadır.

Filmde bir nevi Kitai’nın babası için, asker olmak için verdiği olağanüstü macerayı izleyeceğiz. Tabi ki terslikler olacak, o sinyal cihazını bulmak o kadar kolay değil ama en korkuncu ne biliyor musunuz ? Uçakta kafesin içinde bir Ursa vardır ve geminin düşmesi sonucu artık serbest kalmıştır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al