Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor 2017

Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor 2017

Teknoloji Abdullah Ergün 96 Okunma

Günümüzde telefonların hayatımızda ne kadar hâkim olduğunu biliyoruz. Herkesin elinde en az 1 tane akıllı cep telefonu görmek mümkündür. Birçok farklı markanın ürettiği birçok modelin bulunduğu bu telefonların satın alınması noktasında dikkat etmekte fayda var. Zira bizleri yanıltabilecek birçok nitelik barındırabiliyor. Bunun sonucunda ise büyük miktarlar vererek satın aldığınız telefonun ömrü kısa olabilmektedir.


1.

Telefon alırken dikkat etmeniz gerekenler listesinde öncelikle işlemci gelmektedir. Çünkü telefonların hızlarını belirleyen esas faktör işlemcidir. Şuan için en hızlı cep telefonlarının dört çekirdekli telefonlar olduğunu unutmamak gerekir. Bunun haricinde iki çekirdekli telefonlar da hız olarak sizleri tatmin edebilir. Bunun haricinde kalanlar ise, size etkin bir kullanışlılık sunmaz.

android cep telefonu


2.

Yine telefon satın alırken ekran boyutlarına da dikkat edebilirsiniz. Özellikle cep telefonlarını sık sık video izlemek için kullanıyorsanız, geniş inç cep telefonlarını tercih edebilirsiniz.

android telefon


3.

Telefon alırken dikkat etmek gereken en önemli noktalardan birisi de pil ömrüdür. Pil ömrünün kısa olması, insanların en fazla şikâyet ettiği noktalardan birisidir. 1.700 mAh ile 3.300 mAh arasında değişen telefon bataryalarında, düşük oranları batarya seçmemeye dikkat etmek gerekir.

google nexus 6P hd


4.

Yine ihtiyaçlara bağlı olarak kişilerin en fazla kullandığı bölüm de, telefon kameralarıdır. Telefon satın alırken mutlaka kameraya dikkat etmek gerekir. Çünkü bu kameralar herkes için büyük bir işlev görmekte ve kişiler tarafından yoğunlukla kullanılmaktadır.

Huawei Honor 7

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

“Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor 2017” üzerine 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir