Ali Yörenç Kimdir?

Ali Yörenç Kimdir?

Genel Kültür Çağrı Sevgi 94 Okunma

Ali Yörenç Kimdir?

1987 yılında doğmuş olan İstanbullu olan Ali Yörenç ünlü senarist Ece Yörenç’in oğludur. 1.95 metre boyunda, kumral saçlı ve mavi gözlü olan oyuncu Ali Yörenç, çok uzun bir oyunculuk geçmişi olmamasına rağmen kısa zamanda büyük başarılara imza atmıştır. Oyunculuk performansı ve fiziki görüntüsünün avantajı sayesinde kısa sürede dizi ve film projelerinin aranan yüzlerinden biri olmayı başarmıştır.

Ali Yörenç çocukluk çağlarından itibaren oyuncu olma isteği olan bir çocuk olarak büyümüştür. Elbette oyunculuğa doğru yönelmesinde annesinin de etkisi büyüktür. Zira annesi Ece Yörenç tv ekranlarında izlediğimiz pek çok reyting rekortmeni dizinin senaryosunu yazmış ve başarılı bir senarist olarak adını sık sık projeler ile duyurmuştur.

Ali Yörenç’in Oyunculuk Serüveni Nasıl Başladı?

Üniversite eğitimini Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olarak tamamlayan Ali Yörenç’in oyunculuğu Kuzey Güney dizisi ile başlamıştır. Aynı zamanda bu dizinin senaryosunu da annesi Ece Yörenç yazmıştır. Ali Yörenç Kuzey Güney dizisi sayesinde Kıvanç Tatlıtuğ, Bade İşçil, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel ve Zerrin Tekindor gibi oyunculuklarını ispat etmiş başarılı isimler ile bir arada oynama şansını elde etmiştir. Elbette Kuzey Güney dizisinin yayınlandığı günden itibaren büyük bir ilgi görmesi ve kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine ulaşması da Ali Yörenç’in üne kavuşmasında büyük bir etkiye sahip olmuştur.

Kuzey Güney dizisinin ardından Ali Yörenç, baş rollerini Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in paylaştığı Kara Para Aşk dizisinde kendine bir rol kapmayı başarmıştır. Bu dizinin de kısa zamanda fenomen olması Ali Yörenç’in kariyer açısından günden güne yükselmesini sağlamıştır.

Ali Yörenç son projesi olarak da Bu Şehir Arkandan Gelecek adlı tv dizisinde ekranlarda boy göstermiştir. Kerem Bursin ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun baş rollerinde yer aldığı bu dizi de oldukça başarılı bir dizi olmuştur. Yani bugüne kadar üç önemli dizide yer almasına rağmen Ali Yörenç ismini uzun yıllardır sektörde yer alan oyuncular kadar duyurmuştur.

Ali Yörenç’in İlişkisi

Ali Yörenç, özel hayatı ile de uzun bir süre gündemde yer almıştır. Survivor yarışması ile ünlenen Fatmagül Fakı ile uzun süreli bir birlikteliği olmuş ve bu birliktelik magazin haberlerinde en çok ilgi çeken konulardan biri olmuştur. Ancak çiftten evlilik haberi beklenirken çift ayrılmıştır. Şu sıralar ise Ali Yörenç’in sevgilisi olup olmadığı hakkında bir gelişme gündemde yer almamaktadır.

Dilerseniz Tolgahan Sayışman Kimdir? yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir