Alibaba Benzeri Siteler Özel Liste Uygun Fiyata Kaliteli Ürünler

Alibaba Benzeri Siteler Özel Liste Uygun Fiyata Kaliteli Ürünler

Listeler Abdullah Ergün 575 Okunma

Alibaba Benzeri Siteler

Çinlilerin kurmuş olduğu bir site olan Alibaba’yı çoğumuz duymuş olmamıza rağmen bu sitenin bazı kısıtlamalara neden olması insanları Alibaba benzeri siteler arayışına yönlendirmektedir. Alibaba sitesi ucuz ve kaliteli ürünlerin satışını gerçekleştirmesiyle dünya çapında çok geniş bir ağa sahip olmuş sitedir. Ancak artık bu tarzda hizmet veren siteler artmıştır. Bu kapsamda biz de sizlere bu yazımızda Alibaba sitesine alternatif olabilecek siteler hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Indiamart

Bu site Hintliler tarafında kurulmuştur. Oldukça ucuz ürünler satan bu siteden özellikle ithalat yapmak isteyen tacirler faydalanabilirler. Bu siteye üyeliğin ücretsiz olması da ayrı bir cazibe noktasıdır. Ancak Hindistan’a ihracat yapmayı düşünenler için durum böyle değildir. Zira onların bu siteye üyeliği ücretlidir. Ancak bu sayede geniş bir pazara ulaşacak ihracatçıların bu masrafı çok da büyütmemeleri gerek.

Made-in-China

Aliexpress Gibi Siteler (En Uygun Fiyatlı Güvenilir Siteler Özel Liste)

Bu site de Alibaba sitesine alternatif teşkil edebilecek bir sitedir. Yine Çinlilerin kurduğu bir site olan Made-in-China ile Çinli üreticilerin dünya pazarında etkili olabilmeleri amaçlanmaktadır.

Bu site güvenli alışveriş seçenekleri sunması sebebiyle tercih edilebilir. Sadece Çinli üreticilere ücretsiz üyelik verilirken yabancı üreticilere ücretli üyelik verilmektedir. Alıcı ile satıcı arasındaki kontrolü site sağladığı için mal teslim edilmeden para verilmemekte ya da tam tersi olmamaktadır.

EC Plaza

Bu site Güney Koreliler tarafından kurulmakta olup Alibaba sitesine alternatif olabilme özelliğine sahiptir. Bu sitenin bir farkı ise firmaların offline bir şekilde danışmanlık yapabilmeleridir.

Bu sitede de ücretli ve ücretsiz üyelik seçenekleri bulunmaktadır. Ancak ücretli üyelik seçeneklerinin daha uygun fiyatlar ile gerçekleştiğiniz söylemek yanlış olmayacaktır.

ThomasNet

Bu sitede Alibaba sitesine alternatif olma özelliğini taşımaktadır. Birçok site gibi kendi ülkesinden üye olanlara ücretsiz üyelik şansı tanınmaktadır. Bu site ABD’liler tarafından üretilmiştir. İlan usulüne göre çalışmakta olan bu sayfadan daha çok makine veya tasarıma dayalı ürünler alınması uygun olacaktır.

DIY Trade

Yine Çinliler tarafından üretilen bir site olan DIY Trade kullanılması basit olan bir arayüze sahiptir. Bu sayede hızlı ve kolay bir şekilde alışveriş gerçekleştirmeniz mümkün olabilmektedir. Bu sitede sadece alışveriş yapılmamakta aynı zamanda firmanızın tanıtımı da yapılmaktadır. Bu sayede daha geniş kitlelere ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu site ihracat yapan firmalar için adeta bir biçilmiş kaftan konumundadır.

Tüm bu yukarıda saydığımız siteler Alibaba sitesi formatı şeklinde hazırlanmış ve halen faaliyet gösteren sitelerdir. Bu sitelerin genel olarak bir ortak özelliği bulunmaktadır ki bu da sitelerinin uyruğundan farklı olarak siteye üye olacaklara karşı ücret istenmesidir. Bu ücretler genellikle ihracat yapacak firmalar için istenirken ithalat yapacak firmalar için istenmemektedir. Sizler de bu siteleri tek tek inceleyebilir ve bu sayede ister firma olarak isterseniz de bireysel olarak ticaret yapabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir