Aliexpress Benzeri Türk(Yerli) Siteler

Aliexpress Benzeri Türk(Yerli) Siteler

Teknoloji Abdullah Ergün 400 Okunma

Aliexpress Benzeri Türk Siteler

 

Aliexpress, e-ticaret internet ortamında sanal veya gerçek bir ürün veya hizmet almaktır. Bunların alınması koşulunda karşı tarafa belirli miktarlarda paralar ödenmektedir. E-ticaret genel anlamda, günlük hayatta yapılan ticaretin internet, sanal ortama taşınmasıdır. Bu ticaret ister istemez bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. Güvenirlik konusu e-ticaret işlemini gerçekleştiren müşteriler için oldukça büyük bir sorundur. Müşteriler almak istediğini ürün veya hizmetin gerçekten yapılarak yerine getirileceğinden emin olmak istemektedir. Satıcının gerçekleştirmiş olduğu satış işlemlerinden aldığı puanlarına bakarak, bu işte ne kadar güvenilir ve başarılı olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

E-Ticaretin Yararları

 

E-ticaret, en önemli avantajı 7/24 hizmet alabilme seçeneğinin olmasıdır. İlgili firmanın internet sitesi üzerinden sürekli olarak erişim sağlamanız mümkündür. Elektronik ortam içerisinde veriler saniyeler içerisinde yüklenmektedir. Aramış olduğunuz hizmet veya ürün için birden fazla seçenek mevcuttur.

Alibaba Benzeri Siteler Özel Liste Uygun Fiyata Kaliteli Ürünler

Müşteri anlamında yararları, müşteriler evlerinden oturdukları yerden rahatça alışverişlerini yapabilirler. Ürün fiyat araştırmasında oluşacak yol masrafları ortadan kalkar. Daha fazla ürün ve hizmet çeşidi görme imkanı oluşur. İhtiyaçlarına uygun şekilde ürün bulmak daha kolay bir hâl alır. Ürün hakkındaki bilgilere, gerçek kullanıcı deneyimleri ile ulaşabilirsiniz.

 

Satıcı anlamında yararları, firmalar ellerindeki ürünü her an satabileceği ve düşük maliyetli ürünleri ellerinde bulundurur. Ürünler hakkındaki detaylı, güvenilir ve doğru bilgileri uzun uzun açıklayabilir. Elinde herhangi bir ürün olmamasına rağmen, talep edilen ürüne göre satış işlemlerini gerçekleştirebilir. Sadece Türkiye ve il sınırlarında değil, tüm dünya ülkeleri için satış işlemleri yapabilir.

 

Aliexpress ve Aliexpress Benzeri Siteler   

 

Aliexpress, bir e-ticaret sitesidir. Bu site üzerinden 7/24 her an alışveriş yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca herhangi bir ürün satmak istediğiniz zamanda Aliexpress e-ticaret sitesi üzerinden yapma imkanınız bulunmaktadır. Havuz sistemine sahip olan bu site sayesinde paranız yanlış bir yere gönderilmesi veya satıcının size yanlış bir ürünü göndermesi mümkün değildir. Türkiye’nin Aliexpress tarzı alışveriş siteleri bulunmaktadır. Bunları aşağıdaki şekilde sıralamak mümkündür.

 

Gittigidiyor

2001 yılı Şubat ayında kurulmuştur. Kısa zaman içerisinde büyüme göstermiş ve eBay tarafından satın alınmıştır. Türkiye’nin en eski ve başarılı online platformlarından birisi olarak kabul görür. Sitede 4 binin üzerine kategori çeşidinde binlerce ürün bulunur.

 

n11; Doğuş Grubu ve Güney Koreli grup tarafından 2012 yılında kurulmuştur. Asıl sahibi Doğuş Planet olarak söylenmektedir.  2014 yılında, dört milyon üye barındırmıştır. Kısa süre içerisinde büyüme sağlamıştır.

 

Hepsiburada

 

1998 yılında kurulmuştur. En eski e-ticaret platformlarından birisidir. 2007 yılında Doğan Holding bünyesinde çalışmalarını sürdürmeye başlamıştır. En başarılı sitelerden birisi olma özelliği korumaktadır. Sitenin birçoğu erkek kullanıcılar oluşturmaktadır.

 

Trendyol

 

Günümüzün popüler alışveriş sitelerinden birisidir. 2010 yılında Demet Mutlu tarafından kurulmuştur. Giyim üzerine eksik kalan sitelerin boşluğunu doldurmuştur. Çalışan sayısı gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Demet Mutlu Harvard Üniversitesini yarım bırakmış ve böyle bir projeye girişmiştir. Fortune dergisi içinde “Dünyanın En Güçlü 10 Kadın Girişimcisi” içinde boy göstermiştir.

 

Morhibo

 

Bu yönde çalışan  bir sitedir. 2012 yılında n11 ismi ile birlikte Doğuş grubu ve Güney Koreli grup tarafından kurulmuştur.

 

Markafoni

 

Ahmet Sarı, Sina Afra ve Tolga Tatari tarafından 2008 yılında kurulmuştur. 10 kişi işle başlanılan iş sayısı oldukça artmıştır. Markafoni, 1350 yerli ve de 800 yabancı marka ile birlikte çalışmaktadır. Yurtdışı ile irtibatta olan ilk Türk e-ticaret sitesidir.

 

Yemeksepeti

 

Yemek siparişlerini alan ve hizmet veren bu e-ticaret sitesi 2001 yılında kurulmuştur. 2009 yılında yurtdışı işlerini geliştirmiştir. 2010 yılında ise mobil e-ticaret hizmetlerine girmiştir.

 

Sahibinden

 

Hemen hemen aradığınız her şeyi bulabilme imkanına sahip olduğunuz internet sitesidir.

 

Etstur; Türkiye’nin en büyük turizm şirketlerinden birisidir. Başarılı çalışmaları ile seyahat hizmetleri sunmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir