Aliexpress Gibi Siteler (En Uygun Fiyatlı Güvenilir Siteler Özel Liste)

Aliexpress Gibi Siteler (En Uygun Fiyatlı Güvenilir Siteler Özel Liste)

Teknoloji Abdullah Ergün 2.354 Okunma

Aliexpress benzeri siteler ucuz alışveriş için sıklıkla tercih ediliyor. Görerek satın aldığımız teknoloji ürünlerinden tutun da mutfak eşyasına kadar pek çok ürün zaten Çin malı. Üstelik bu ürünler Çin’den Türkiye’ye girerken ödenen vergiler ve aracılar dolayısıyla Çin fiyatından kat kat daha fazlasına satılıyor. Bu ürünleri ülkemizden almak yerine direkt kaynağından, Çin’den alsak çok daha uygun olur.

İşte Aliexpress gibi siteler kullanıcılarına bu ayrıcalığı sunuyor. Bu tür sitelerde aradığınız her türden ürünü bulabilme imkanınız sunuluyor. Üstelik çoğunda kargo ücreti de yok. Kargo ücreti olması halinde ürünü ucuz almanın avantajı tam olarak yaşanmadığından çoğu site kargo ücreti almayarak müşteriyi cezbetmeye çalışıyor.

Çin Sitesinden Güvenli Alışveriş

Bu sitelerle ilgili kullanıcıların en çok merak ettiği şey güvenlik. Çünkü maalesef ki kredi kartları üzerinde türkü oyunlar oynanabiliyor. Genellikle kredi kartı ile ödeme öngören bu sitelerin çoğunda Paypal, Moneybookers veya ödeme koruma sistemi gibi güvenli alışveriş sağlayacak yöntemler bulunuyor. Alışveriş yaptığınız sitede bu tür güvenlik sağlayıcılarının olmasına özen gösterin.

Türkçe Dil Desteği

Bu tür sitelerin çoğu Çin menşeili olduğu için siteyi anlamakta güçlük çekeceğinizi düşünürseniz bunun da çözümü var. Pek çok sitede dil seçeneği olarak Türkçe destekleniyor. Böylece sitede Türkçe olarak arama yapmanız da bulduğunuz ürünün özelliklerini anlamanız da çok kolay oluyor. Türkçe dil seçeneği sunmayan sitelerde ise çok basit ve kullanışlı arayüzlerin tercih edilmesi sayesinde yine siteyi anlamanız o kadar da zor olmayacaktır.

Toptan Veya Perakende Ucuz Alışveriş

Aliexpress toptan satış sitesi iken, aynı zamanda bu sitenin perakende satış sitesi olan Alibaba ülkemizde Çin’den alışveriş alışkanlığını kazandıran sitelerdir diyebiliriz. Bu sitelerin çokça kullanılmasından sonra diğer Çin alışveriş siteleri de türemiş ve çoğalmıştır. Şimdilerde Cin’den alışveriş yapabileceğiniz pek çok site mevcut. Bazı siteler teknoloji alanında ürün sunarken, bazıları ise kozmetik ve Giyim gibi alanlara yöneliyorlar. Ancak çoğu site hemen her konuda hizmet veriyor. Bu sitelerde aradığınız her şeyi hatta aradığınız şeyleri bile rahatlıkla bulabilmeniz mümkün. Üstelik Türkiye fiyatının neredeyse beste biri fiyatına aldığınız ürünlere kargo ücreti de ödemeden sahip olabiliyorsunuz.

Kargo Gönderim Hızı

Bu sitelerin tek dezavantajı ise zaman. Acelesi olanlar için pek uygun değil bu siteler. Çünkü ürünün size ulaşması en erken bir hafta gibi bir süreyken ortalama olarak ise üç  hafta kadar sürüyor. Ancak yurtiçinde bile bir haftada ürün gönderen firmalar olduğu düşünülürse bu süreler çok makul. Çünkü ürün Çin’den geldiği için hem yol hem gümrük vs. gibi işlerin bu süreci uzatması çok normal.

Aliexpress Benzeri Siteler

Son zamanlarda Aliexpress’in ödeme yöntemleri arasında yer alan Paypal ve Moneybookers’ı çıkarması üzerine kullanıcılar başka site arayışlarına girmiş durumda. Çünkü kullanıcıların ilk önceliği güvenlik. güvenle alışveriş yapabileceğiniz siteler konusunda sizi bilinçlendirmek amacıyla bizler de sizin için birkaç alternatif sunalım.

Lıght In The Box

Son zamanların en çok tercih edilen, kullanılan sitesi ve benzerleri içinde en iyisi desek abartmış olmayız. Eğer Çin’den alışveriş yapmak istiyorsanız denemenizde yarar var. Bireysel müşterilere olduğu kadar şirketlere de sıklıkla hizmet veren dünyanın en çok tercih edilen sitesi. Dünya üzerinde 200’den fazla ülkede tercih edilen sitedir. Üst kalitedeki ürünleri de bulmanız mümkündür. Ayrıca bu sitede Türkçe dil desteği olduğu için aradığınızı kolaylıkla bulup, Paypal ile de güvenle ödeyebileceksiniz.

Dhgate

Bu sitenin adını mutlaka bir yerlerden duymuşsunuzdur. Çünkü site son zamanlarda reklama çok önem vermekte ve yatırım da yapmakta. Bu sitede aradığınız tüm ürünleri bulabilmeniz mümkün. Teknolojiden giyime, ev eşyasından gelinliğe aklınıza ne gelirse burada bulabilirsiniz. Sitede Paypal ile ödeme yapılamıyor ama Moneybookers ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca ödeme koruma sistemi sayesinde siz ürüne onay vermeden para satıcının hesabına geçirilmiyor. Türkçe dil desteği de olan site her yönüyle çok avantajlı.

Banggood

Uzak Doğulu Çin ticaret sitesi ülkemizde kullanılan hepsiburada gibi bir içeriğe sahip. Yani satıcıları tek tek görmeniz mümkün olmuyor. Satıcılar bir kategori gibi gösteriliyor. Bu sitenin diğerlerinden farkı ise siteye üye olduğunuz andan itibaren indirim kazanabilme ve bunlara alışveriş yapma imkânınızın olması.

Dealextreme (DX)

Bir sitede de her ürün bulunmakla beraber teknolojik ürünler ile öne çıkan bir site. Site Paypal ile ödeme kabul ediyor. Ayrıca sitede bulunan 2$ gadgets kategorisinde çok uygun fiyata aradığınız ürüne rastlamanız da mümkün.

Focalprice

Bu sitenin en büyük avantajı ise Iphone ve Ipad kılıfları ve aksesuarlarının çok uygun fiyatlarla satışa sunuluyor olması. Sitenin diğer ürün Kategorileri de mevcut ve çoğu da yine ucuz fiyatlar sunuyor. Bu sitede de ücretsiz kargo mevcut.

Tindydeal

Sunduğu ürün kategorileri ile ilgi çeken bir site. Siteye şöyle bir baktığınızda çok farklı ürünlerle karşılaşabilirsiniz. Bu siteye ise en çok kozmetik ürünleri çeşitliliği sebebiyle kızlar ilgi duyuyor.

Espow

Bir site de yine diğerlerine benzer bir ürün portföyü sunuyor. Ancak bu siteden de ayakkabı, kıyafet, çanta, aksesuar gibi ürünleri bulabilirsiniz.

Bestofferbuy

Bu sitede de elektronik eşyalar ve teknolojik ürünler ve bunların çeşitliliği on plana çıkıyor. Kullanımı  çok kolay olan bir site aradığınız ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Üstelik kargo ücreti de ödenmiyor. Ürünleri ise yaklaşık 20-25 gün içerisinde teslim ediyor.

Tradetang

Bu sitede A’dan Z’ye aradığınız her ürünü bulabilmeniz mümkün. Üstelik bu sitenin avantajı ürünleri hem toptan hem de perakende olarak alabiliyor olmanız.

Miniinthebox

Koleksiyon ürünleri, mobil aksesuarlar, elektronik ürünler ve kişisel aksesuarlar gibi pek çok ürünü bulabileceğiniz güvenilir bir site. Ödeme Yöntemleri arasında Paypal da yer alıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

“Aliexpress Gibi Siteler (En Uygun Fiyatlı Güvenilir Siteler Özel Liste)” üzerine 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir