All In One SEO Ayarları

All In One SEO Ayarları

Teknoloji erkut 40 Okunma

WordPress tabanlı açık kaynak kodu sistemi Google ve kullanıcı dostu bir sistem olmasının yanında kolayca düzenlenebilmektedir ve esnek yapısı ile de en uygun SEO’yu entegre edebilmektedir. Harici kaynak kullanmadan mümkün olmayan SEO düzenleme buna rağmen mümkün olmasa da WordPress’in en kaliteli ve ücretsiz olması ile bilinen All In One SEO eklentisi ile kullanıcıya optimize edilebilir ayar sunmaktadır. Aynı zamanda da SEO işlemlerini otomatikleştirebilme imkanı da tanımaktadır. All In One SEO kurulumu ise eklenti indirildikten sonra FTP girişi yapılrı ve /wp-content/plugins/ dizinine atılmaktadır. Ardından siteden admin paneline girilir ve Eklentiler kısmından All In One SEO Pack eklentisi aktifleştirilir. Bu aktifleştirilen paketin ayarları ise rahatlıkla Tercihler kısmından değiştirilebilmektedir.

All In One SEO ayarları admin panelinde yer alan Tercihler kısmından düzenlenebilmektedir. Buradaki kısımda Plugin Status eklentinin devrede olup olmadığını gösterirken Home Title ise internet sitenizin anasayfa başlığını düzenler. Home Description ise anasayfadaki meta description ayarlarını düzenlerken Home Keywords ile anahtar kelimeler düzenlenebilmektedir. Canonical URLs kısmından kanonik URL yapısı ayarlanabilmektedir. Rewrite Title ise All In One SEO ile ayarlanan başlıkların sitede uygulanmasını göstermektedir. Post Title Format kısmında yazıların başlık yapısı ayarlanmaktadır. Page Title Format ayarı daha çok sitedeki sayfaların başlık yapısını düzenlemektedir. Category Title Format kısmında ise kategori sayfalarının başlık yapısı dzeünelebilmektedir. Archive Title Format ayarında arşiv sayfalarının düzeni ayarlanırken Tag Title Format kısmında etiketlerin olduğu sayfanın başlıkları düzenlenebilmektedir. Search Title Format kısmında site içi gerçekleştirilen aramalarda arama sayfasının başlığı düzenlenirken Description Format ayarında meta description yapısı düzenlenebilmektedir. 404 File Format kısmında ise arama sonrası bulunamayan sayfaların başlık yapısını düzenler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

“All In One SEO Ayarları” üzerine 1 yorum

  1. Birçok kez bu eklenti yi kullandım.cesitli webmasterlar dan bu konuda yardımda aldım.daha sonra eklenti orijinal kurulumunda bıraktım sayfa başlığı ve açıklama girdim Sadece..bu şekilde devam ediyor..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir