Arçelik Bulaşık Makinesi Arızaları

Arçelik Bulaşık Makinesi Arızaları

Genel Kültür Çağrı Sevgi 157 Okunma

Arçelik Bulaşık Makinesi Arızaları

Arçelik bulaşık makinesi arızası ile sık sık karşılaşıyor musunuz? Evinizde kullandığınız arçelik marka bulaşık makineniz sürekli bozuluyor ve sizi zor durumda mı bırakıyor? Bu durumda yapmanız gereken şey elbette yetkili bir arçelik teknik servisinden yardım almak olmalıdır. Zira bulaşık makinesi arızaları kişilerin kendi çabaları ile düzeltebileceği türden arızalar değildir. Dolayısı ile tecrübeli ve usta kişiler tarafından bulaşık makinesinin arıza kaynağının tespit edilmesi ve belirlenen arızaya göre gereken tamirat ve onarım işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Arçelik Bulaşık Makineleri Arızaları Neden Yaşanmaktadır?

Arçelik bulaşık makinesi neden arızalanır sorusunun kesin bir cevabını vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü söz konusu bulaşık makinesi arızası olduğunda bu arızanın neden olduğu konusunda pek çok sebep bulunmaktadır. Yani bulaşık makinesi arızasının ne olduğu hususu bulaşık makinesinden bulaşık makinesine farklılık gösterir. Tek bir neden kaynaklı bulaşık makinesi arızasından bahsetmek bu nedenle mümkün değildir.

En Çok Karşılaşılan Bulaşık Makinesi Arızaları Neler Olmaktadır?

En çok karşılaşılan ve bulaşık makinesi sahiplerinin genel olarak en çok şikayetçi oldukları bulaşık makinesi arızaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilere belli başlı bulaşık makinesi arızalarından şu şekilde bahsetmemiz mümkündür.

 • Bulaşık makinesinin su almayıp hiç çalışmaması arızası
 • Bulaşık makinesinin bulaşıkları yıkaması ancak kirli ve lekeli bırakmış olması
 • Bulaşık makinesinin yıkama işlemi esnasında fazla gürültü çıkartarak çalışması
 • Bulaşık makinesinin deterjan haznesinde tortu bırakması
 • Bulaşık makinesinin çalıştığı esnada kapak kısmından su sızdırması
 • Bulaşık makinesinin çalışırken ilerlemesi gereken programda takılı kalması
 • Bulaşık makinesinin yıkama motorunun çalışmaması ya da yıkama sırasında aniden durması
 • Bulaşık makinesinin su filtresi ya da su pompası, su borusu gibi sistemlerinde kaçak olması
 • Bulaşık makinesi kapak menteşelerinde ya da bulaşık dizilen iç raf kısımlarında gevşeme, bozulma olması
 • Bulaşık makinesinin gider kısmında tıkanıklık ya da yabancı bir cisim sıkışması sonucu suyu çekme arızasının yaşanması
 • Bulaşık makinesinin yıkama ve durulama işlemleri esnasında kullandığı suyun sıcaklık ve soğukluk ayarını istenen ayarda yapmaması
 • Bulaşık makinesinin çalıştığı sırada bulunduğu yerden hareket etmesi ve sarsılarak ilerlemesi

Genel olarak bulaşık makinesi arızalarından şikayetçi olan kişilerin karşılaştıkları bulaşık makinesi arıza türleri bu ve benzeri durumlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bulunduğunuz Bölgedeki Yetkili Arçelik Servis Ekibine Başvurmak En Doğru Çözüm Olacaktır

Eğer bu ve benzeri arçelik marka bulaşık makinesi arızaları yaşıyor iseniz bu takdirde yapmanız gereken en doğru şey yetkili arçelik teknik servisine ulaşmak ve sorununuzu anlatıp gereken yardım ve desteği uzman personellerden talep etmek olmalıdır.

Yani uzun lafın kısası ister Örnek mahallesi içinde oturuyor olun ister Bostancı semtinde ikamet ediyor olun ya da Küçükyalı semtinde bulunan yaşadığınız evde bulunun. Nerede oturursanız oturun bulunduğunuz bölgedeki en yakın yetkili Arçelik teknik servisi ile irtibata geçmeniz ve gereken tamir ve bakım hizmetlerini servisten talep etmenizde yarar vardır. Siz de bulaşık makinenizin çalışmasından yana dertli iseniz yetkili servisi çağırın ve sağlıklı bir şekilde çalışan bulaşık makinesine kavuşun.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir