Arda Turan Barcelona 2016 – 2017 Sezonu Gol ve Asist Sayısı

Arda Turan Barcelona 2016 – 2017 Sezonu Gol ve Asist Sayısı

Genel Kültür erkut 67 Okunma

Arda Turan, Türkiye’ nin yetiştirdiği en iyi futbolcular arasında yer alır. Türkiye’ de uzun yıllar gösterdiği futbolcu kariyerine artık Barcelona’ da devam etmektedir. 2016 – 2017 futbol sezonunda da son derece başarılı bir dönem geçirmiştir. Oyunlarda gösterdiği etkili performansı ile futbol severlerin ilgisini kazanmıştır.

Arda Turan Kimdir?

Arda Turan’ ın başarılarından bahsetmeden önce Arda Turan kimdir sorusunu yanıtlamamız çok daha yerinde olacaktır. Arda Turan 30 Ocak 1987 doğumludur. İstanbul, Bayrampaşa’ da dünyaya gelmiştir. Ancak aslen Edirnelidir. Annesi, babası ve bir kardeşi ile küçük çekirdek bir aileye sahiptir.

Arda Turan’ ın Futbol Hayatı

Arda Turan’ ın futbol hayatı, Galatasaray’ ın altyapısında başlar. Arda Turan Galatasaray’ ın alt yapısından başlayarak; Galatasaray kaptanlığına kadar yükselmiştir. Uzun yıllar boyunca ünlü spor takımı Galatasaray’ ın takım kaptanlığını yapmıştır.

Arda Turan ilk olarak 12 yaşındayken Galatasaray’ ın altyapısında forma giymeye başlamıştır. Burada gösterdiği başarı sonucunda ise 16 yaşında Milli Takım gençler kadrosunda yer almıştır.  Gençler kadrosunda 79 maçta forma giymiştir. Bu maçlardan 15’ inde ise gol atmayı başarmıştır. Oynadığı bu Milli Takım gençler kadrosu Arda Turan’ ın keşfedilmesini kolaylaştırmıştır. Bu tarihten itibaren yükselen bir başarı ile kendini göstermeyi başarmıştır.

Galatasaray’ ın altyapısında forma giydikten sonra 2005 – 2006 sezonunda ana takıma alındı. Ancak tecrübesiz oluşu nedeni ile forma şansı bulamadı. Bunun üzerine biraz daha tecrübe sahibi olması için aynı sezon Manisaspor’ a kiralandı. Bu takımda gösterdiği başarı nedeni ile de diğer sezon Galatasaray’ da forma giymeye hak kazandı.

Arda Turan’ ın Başarıları

2006 – 2007 yıllarında Galatasaray’ da oynamaya başlayan yıldız futbolcu hemen adını duyurmayı başardı. Oynadığı ilk maçta 2 gol atarak Galatasaray taraftarının gönlüne girmeyi başardı. Aynı sezon 31 maçta oynama şans yakaladı. Oynadığı maçlarda da 5 tane gol attı.

Arda Turan’ ın başarısı diğer sezonlarda da kendisini gösterdi. 2011 yılına kadar Galatasaray’ da oynayan başarılı futbolcu, o yıl Atletico Madrid ile anlaşma sağladı. 2015 yılında ise ünlü takım Barcelona ile anlaşmaya vardı.

Arda Turan’ ın Gol ve Asist Sayısı

Arda Turan’ ın Barcelona’ da attığı gol ve asist sayısı 14 gol ve 7 asisttir. Arda Turan 2016 – 2017 sezonunda sıklıkla ilk 11’ de forma şansı yakalamıştır. Toplam 29 maça çıkan yıldız oyuncu, bu maçların 14’ ünde gol atmayı başarmıştır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir