“Assassin’s Creed” Beyaz Perdede

“Assassin’s Creed” Beyaz Perdede

Diziler - Filmler Abdullah Ergün 78 Okunma

Assassin’s Creed aynı adlı efsanevi oyun serisinden uyarlanan aksiyon ve macera filmi. Filmin yönetmenlik koltuğunda Justin otururken Assassin rolünde göreceğimiz isim ise daha çok X-Men filmeriyle ün yapmış Michael Fassbender olacak.  Diğer yan rollerde ise Brendan Gleeson, Jeremy Irons, Marion Cotillard, Ariane Labed, Michael K. Williams gibi oyuncular yer alıyor. Film oyunuyla aynı evrende geçen ve orijinal hikayeyi koruyarak genişletiyor.


Animus Projesi


Callum Lynch (Michael Fassbender) ölüme mahkum edilmiş bir suçludur ve bir gün Abstergo Industries şirketi tarafından kaçırılır. Şirketin amacı Animus Projesi adı altında kişilerin atalarından kalan genlerine işlenmiş hatıra ve yeteneklerini ortaya çıkarmaktır.

Kısaca Callum hayatı boyunca hiç tanımadığı atasının  -ama şirketin oldukça işine yarayacak- hatıralarını ve genlerini taşımaktadır. Callum’un bu oldukça uzaktan akrabası 15.yüzyıl İspanyol Engizisyonu döneminde Suikastçiler adlı bir örgütlenmenin üyesidir.

Ve Callum Aguilar de Nerha adlı bu eski atasının olağanüstü yetenekleriyle donatılır. Callum bu yetenekleri ise Tapınakçılar’ın günümüzde kalan temsilcilerini yok etmeye çalışmada kullanır.


Assassins Creed Film 2016


Michael Lesslie’nin senaryosunu kaleme aldığı filmin ABD’de 21 Aralık 2016, Türkiye’de ise 6 Ocak 2017’de gösterime girmesi bekleniyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir