Aynı Telefonda İki İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Aynı Telefonda İki İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Teknoloji Çağrı Sevgi 158 Okunma

Aynı Telefonda İki İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

İnstagram hesabı sahibi olmak son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen durumdur. Öyle ki bireylerden kurumlara, ünlülerden devlet adamlarına birçok kişi ve kurum İnstagram hesabı açmaktadır. Dolayısıyla da ortalıkta birçok İnstagram hesabı bulunmaktadır. Bu sebeple bazı kimseler hem iş hem de aile için ayrı ayrı hesaplar açmak durumunda kalmaktadır. Bu durumda da sürekli olarak bir hesaptan çıkıp diğer hesaba girmek uzun sürmekte ve can sıkmaktadır.

Bu sorunun üstesinden gelebilmek için İnstagram tarafından getirilen güncelleme ile birlikte artık bir telefonda iki hatta daha fazla hesabı yönetebilmeniz mümkün olacak. Bu kapsamda bilgilerinizi yeniden girip hesabınıza giriş yapmak yerine yapmanız gereken hesaplar arası geçiş yapmaktır. Peki yeni hesap nasıl ekleyebilirsiniz sorusunun cevabını da yazımızda bulabilirsiniz.

Yeni Hesap Ekle

İnstagram’da hesaplar arası geçiş yapabilmek için hesap eklemeniz gerekmektedir. Bu kapsamda ilk olarak İnstagram uygulamasına giriş yapınız. Ardından da ayarlar sekmesine tıklayarak ayarlar menüsünün alt kısmında bulunan hesap ekle sekmesine tıklayınız.

Yeni hesap ekleme işleminde sizlerden ekleyeceğiniz hesaba ait kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgiler istenilecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girmeniz halinde ikinci hesabı başarıyla eklemiş olacaksınız.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra İnstagram uygulaması içerisinde sol üst köşede yer alan adınıza tıkladığınızda aşağıya doğru bir kısım açılacaktır. Bu kısımda ilk sırada mevcut kullandığınız açık olan hesabın adı yer alacak iken ikinci sırada da ikinci hesabınız bulunacaktır. Bu hesaba tıkladığınız anda şifre ve kullanıcı adı girmeden ikinci hesabınıza geçiş yapabilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca bu kısımda sizlere hesap ekle seçeneği de sunulmaktadır. bu seçeneği tercih etmeniz halinde 3.bir hesap da eklemeniz mümkün olacaktır.

Diğer Uygulamalar

Yukarıda anlatmış olduğumuz sistem sayesinde tekrar şifre ve kullanıcı adı girmeden hesaplar arasında geçiş yapmanız mümkün olmaktadır. Ancak bu sistem aynı anda iki İnstagram hesabını açık bulundurmaya izin vermemektedir. Bu durumda yapılması gereken buna imkan veren çeşitli uygulamalar indirmektir. Bu kapsamda sizlere tavsiye edebileceğimiz birkaç uygulama bulunmaktadır. bunlar: Instwogram, Fotogramme, InstaFollow ve Phonegram olmaktadır.

Bu uygulamalara kısa bir şekilde değinecek olursak Fotogramme uygulamasının sadece IOS işletim sistemine sahip cihazlarda çalıştığını belirtmek gerekir. Bunun yanı sıra ücretsiz olması ve birçok İnstagram özelliğine imkan tanıması sebebiyle bu uygulama tercih edilebilir.

Phonegram ise hem Android hem de IOS işletim sisteminde çalışmaktadır. Bu uygulamanın fotoğraf paylaşmaya izin vermesi en önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Instafollow uygulaması Android cihazlar için bu ada sahipken IOS işletim sistemli cihazlar için Instrack adına sahiptir. Bu uygulamada ücretsizdir. Son olarak ise Instwogram programını sayabiliriz. Bu program da sıklıkla tercih edilmektedir. Öyle ki İnstagram’ın birebir aynı olması dikkatleri çekmektedir. Ancak bu uygulamayı indirmeden önce Sideloading adında bir uygulamayı indirerek kurulumunu yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde uygulama çalışmayacaktır.

İşte yukarıda saymış olduğumuz ilk özellik sayesinde İnstagram içerisinde hesaplar arası geçiş yapabilecek ancak aynı anda iki hesap açık tutamayacaksınız. Bunun yanı sıra saymış olduğumuz diğer uygulamalar ile aynı anda iki İnstagram hesabı açmak mümkün olacaktır.

Dilerseniz İnstagram’da Etkili Profil Oluşturmanın 8 Yolu yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir