Barış Alpaykut Kimdir

Barış Alpaykut Kimdir

Genel Kültür Çağrı Sevgi 107 Okunma

Barış Alpaykut Kimdir

Barış Alpaykut kimdir, diye merak edenler için öncelikle oyuncunun doğum tarihinden başlayayım. 20 Temmuz 1987 yılında doğan oyuncumuz İstanbul Üniversitesinden mezundur. Oyunculuk ve tiyatro üzerine eğitim almıştır. Halen İstanbul’ da yaşayan oyuncu bazı dizilerde ve reklamlarda rol almıştır. İlk olarak rol aldığı reklam filmi ile tanınan Barış Alpaykut ardından dizilerde de rol almaya başlamıştır. İlk olarak yer aldığı Sakarya Fırat dizisi ile oyunculuğa adım atmıştır. Ardından Medcezir dizisi ile de ünlünü artırmıştır. Oynadığı diziler ile tanınmış olan oyuncu Kara Sevda dizisindeki rolü ile de üstün performans göstermiştir. Son zamanlarda Kara Sevda ile kendinden bahsettiren oyuncu tam olarak şu dizilerde yer almıştır:

  • Kara Sevda ( 2015 – 2017 )
  • Kurt Seyit ve Şura ( 2014 )
  • Medcezir ( 2013 )
  • Bir zamanlar Osmanlı kıyam ( 2012 )
  • Burası Osmanlı 1711 / sır kanunu ( 2011 )
  • Kirli Beyaz ( 2010 )
  • Sakarya Fırat ( 2009 )

Barış Alpaykut Genel Özellikleri

Barış Alpaykut genel özellikleri bakımından yeşil gözlü olup 1. 77 boya sahiptir. 80 kiloya sahip oyuncu aynı zamanda da yengeç burcudur.  Saç rengi olarak ise kumraldır. Daha önceden bir evlilik yapmayan oyuncu şu anda da evli değildir.  Oyuncu twitter ya da facebook kullanmamaktadır. Bunların dışında oyuncunun instagram hesabı vardır. alpaykutbaris instagram hesabı bulunmaktadır.

Rol Aldığı Dizilerdeki Karakterleri

Barış Alpaykut oyunculuk hayatına ilk olarak Sakarya Fırat dizisi il başlamıştır. Oyuncu bu dizide Uğur Kutlu karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Ardından da Medcezir dizisi ile ekranlar karşısına gelen oyuncu bu dizi de ise Uzay adlı bir karakteri canlandırmaktadır. Kıvanç Tatlıtuğ’ nun da rol aldığı Kurt seyit ve Şura dizisinde ise Osman karakterini canlandırmaktadır. Bu dizide Tatlıtuğ’ nun kardeşi rolünde olan oyuncu son olarak ise Kara sevda dizisinde kendini göstermektedir. Bu dizide ise Ozan Sezin adlı bir karakteri canlandırmaktadır. Kendinden söz ettirmeyi başaran oyuncu başka projelerde de yer almak için çalışmalara devam etmektedir.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir