Bebek Arabası Tavsiye

Bebek Arabası Tavsiye

Genel Kültür Çağrı Sevgi 117 Okunma

Bebek Arabası Tavsiye

Bebek arabası satın almaya karar verdiyseniz, yüzlerce model içerisinden tercih yapabilmenin ne kadar zor olduğunu anlamanız gerekir. Bu yazımız içerisinde sizler için hazırladığımız rehber ile en kullanışlı ve ucuz fiyatlı bebek arabasını satın almanıza yardımcı olacağız.

Bebek arabaları konusunda hazırlanan en detaylı rehberi kullanarak farklı araba modelleri arasından, bebeğiniz için en uygun olan modeli satın alacaksınız. Sizler için özel olarak hazırladığımız bebek arabası tavsiyesi yazımızdan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Puset Özelliği

İstenildiği zaman kolay taşıyabilmek için kolayca kırılıp kapanabilen bir bebek arabası almanız gerekir. Bu arabanın hafif ve el ile sürülmesi gerekir. Genel olarak puset ile ana kucağı terimleri birbirine karıştırılan tanımlamalar olarak yer alır. Puset kelimesi bebek arabasının tamamına verilen isimdir.

Şase Nasıl Olmalı

Bebek arabalarının gövdeleri şase ismi verilir. Portbebe ile beraber ana kucağı ve adaptör şese üzerine monte edilmektedir. Bu sisteme ise travel sistem bebek arabası adı verilir.

Şase yapısının sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilmiş olması bebeğinizin güvenliği açısından son derece önemlidir.

Güvelik Koltuğu

0–13 kg aralığı bulunan bebeklerin güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan sepete güvenlik koltuğu adı verilir. Ana kucağı tasarımı nedeni ile bebeği rahat ve güvende hissettirmektedir. Bu tasarım bebeğin yatar vaziyette olmasına yardımcı olmaktadır.

Ana kucağı daha çok seyahat sırasında oto güvenlik koltuğu olarak kullanılmaktadır. Doğumdan itibaren her anne kullanabilir.

Portbebe Nedir?

Bebekleri bebek arabası içerisinde taşımak için kullanılan taşıyıcı sistemlerdir. Portbebe, düz ve üzeri kapanma özelliği gösteren yapısı sayesinde yeni doğmuş bebekler için son derece konforlu ve ekstra korunaklı bir sistemdir. İlk altı aya kadar kullanımı son derece uygundur.

Adaptör Kullanımı

Ana kucağını arabaya bağlamak için kullanılan sistemlerdir. Adaptörler sayesinde ana kucağını şase kısmına montajı yapılarak travel sistem olarak bebeğinizi gezdirebilirsiniz. Ana kucağının bebek arabasına kolay bir şekilde takılarak, sökülmesine yardımcı olmaktadır.

İsofix Baza Özelliği

Yolcu arabaları içerisinde uluslararası standartlar çerçevesinde kabul gören bir teknolojidir. Çocuk oto koltuklarının araç içerisine hızlı ve en güvenli şekilde sabitlemek geliştirilmiştir.

Koltukların yaslanma yerleri ile beraber oturak bölümünün birleşmiş olduğu noktada arabanın gövde kısmına entegre edilen bir çift halka olarak bulunur. ISOFIX uyumu bulunan oto güvenlik koltukları veya baza kısımları bu halka tasarımının üst kısmına kilitlenerek araç ile beraber direkt ve güvenli bir bağlanma işlemi uygulanmaktadır. Avrupa Birliği yönetmeliği içerisinde 2004 yılından itibaren ISOFIX mekanizması, arabalarda zorunlu duruma getirilmiştir.

İsofix baza özelliği otomobilin isofix bağlantı noktasına kilitlenerek otomobillerin içerisinde bebek oto koltuk sistemlerinin kolayca takılmasına yardımcı olmaktadır. İsofix baza sistemleri sayesinde oto güvenlik koltuklarını yanlış bir şekilde takma riski oldukça azalmaktadır. Bazalarda oto koltuklarını doğru veya yanlış taktığınızı anlatan göstergeler ve uyarılar yer almaktadır.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir