BEBEKLERDE BAŞA ÇIKILAMAYAN PİŞİK

BEBEKLERDE BAŞA ÇIKILAMAYAN PİŞİK

Anne Bebek erkut 49 Okunma

0-18 ay arası bebekler de sık karşılaşılan durumlardan biri de pişiktir. Hassas ciltlere sahip bebeklerde bu durumu engellemek oldukça zordur. Pişik: İsal, diş çıkarma, antibiyotik kullanma, katı gıdaya geçiş, ilk inek sütü almasında, aşırı sıcaklar gibi nedenler pişik olma sebeplerinden sayılabilir.

Pişikle başa çıkmanın birkaç yolu vardır muhakkak. Bununla ilgili birçok ilaç satılmaktadır. Şimdi size söyleyeceğim yöntem oldukça kolay ve maliyeti neredeyse hiç yok. Kil dediğim bu yöntemle pişikten kurtulmak hem daha kolay hem de hiç yan etkisi yok. Eskilerden gelen bu yöntemi denemenizi özellikle tavsiye ediyorum. Bu yöntemin ismi ise “Kil” tedavisi.

“Kil” bebeğinizin cildini tahriş etmediği gibi bebeğinize de zarar vermez. Pişik olan yerlerine, özellikle poposuna, koltuk altına kullanabilirsiniz. Kili bulmanın yolu ise size en yakın bir aktara gitmeniz. Şimdi aldığınızın bu ilacı tavada 10 dakika kadar kavurun ve ihtiyaç olduğu kadarını ılık bir su ile ıslatın sonra dinlendirin. İsterseniz buna birazda zeytinyağı katabilirsiniz. Bundan sonra sıra tedaviyi uygulamakta. Şimdi pişik olan yerlere yavaşça bu ilacı sürmeye başlayın. Tekrar etmekte fayda var. Bu ilaç bebeğinizin canını asla acıtmadığı gibi cildini yumuşak tutarak nemli kalmasına da yardımcı olur. Doğal bir mucize olan kili; pişik, cilt kuruluğu, çatlak ve akne tedavilerinde de maske şeklinde gönül ferahlığı ile kullanabilirsiniz.

Deneyerek bu harika ilacın etkisini sizde tecrübe edebilirsiniz. Benden bu kadar gerisi sizin bu ilacı hazırlayıp bebeğinizin tenine ulaştırmanız. Pişiklerle kızaran, kuruyan ciltlere son.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir