Bedava VPS veren siteler

Bedava VPS veren siteler

Teknoloji erkut 138 Okunma

Öncelikle Virtual Private Server’lar (VPS) açılan bir internet sitesinin git gide kullanıcısının artması sonucunda artık ziyaretçiler siteye girdiklerinde Account Suspended hatasıyla karşılaşır. Bu hata sitenin yoğunluğundan dolayı ziyaretçilerin siteye giriş yapmasına izin vermez. İlk başlarda bu sorunla karşılaşılmasa da sonradan açılan site büyütülüp aktif bir hale gelince artık altyapı bu yoğunluğu kaldırmaz ve Account Suspended hatası verir. Bu sorunu kullanılan hostingi geliştirerek ve paketini artırarak çözebilirsiniz. Fakat bu çözüm yolu geçici bir çözüm sağlar. İler ki zamanlarda CPU aşımıyla karşı karşıya kalan site yine erişilemez bir hale gelir. Bu durumda en sağlam çözüm yolu olarak da Virtual Private Server’lar (VPS) kullanılır.

Sanal özel sunucu anlamına gelen VPS’ler bir sunucuyu birbirinden bağımsız bir şekilde birden fazla sunucu olarak kullanılmasını sağlar. Aynı sunucuda olsa bile VPS’ler her birini birbirinden bağımsız bir şekilde çalışmasını sağlar. Bununla beraber paylaşılan sunuculara erişimi de kısıtlayabilir. Her sanal özel sunucunun kendine ait bir işletim sistemi, kontrol paneli ve ona özel kapasitesi bulunur. Kontrol paneli sayesinde siteyi özelleştirebilir ne kadar bellek boyutuna veya alanına ihtiyacınız varsa buradan ayarlayabilirsiniz. Bununla ilgili olarak da istediğiniz uygulamayı sitenizde bulundurabilir veya muhafaza edebilirsiniz. VPS sayesinde sorumluluk da sunucu üzerindedir. Sunucu Root’a erişebilir, Yazılıp yükleyip kaldırabilir, Konfigürasyon dosyalarını istediği gibi kontrol edebilir. Aynı zamanda VPS kullanıcıların IP adresi veya dosya erişimi eklemek için servis sağlayıcına gitmesine gerek yoktur. VPS sayesinde sunucular istediği gibi IP adresi ekleyebilir ya da sunucuyu yeniden başlatabilir.

Güvenlik açısından da VPS’ler en güvenli yol olarak görülüyor. Çünkü bütün kontrolün sunucuda olması ve ondan başka kimsenin siteye müdahale edememesi güvenlik anlamında siteye birçok artı sağlıyor. Dosya erişimlerini veya kendinize ait olan dosyaları isterseniz herkese gösterebilirsiniz. Ancak eğer istemezseniz de o dosyalara sizden başka kimse ulaşamaz.

Bununla beraber bütün bu hizmetlerin karşılığı da bir hayli pahalı oluyor. Ancak bazı siteler VPS’leri ücretsiz bir şekilde kişilere sunuyor. Bu sitelerden bazıları ise şunlardır;

– vps.me

RAM: 384 MB

Depolama (HDD): 5 GB

Bandwidth: 10 GB

İşletim Sistemi: Bütün Linux Sürümleri

Süre: 1 yıl bedava

Şartlar: Şart olarak site sadece telefon onayı istiyor. Telefon onayı gerçekleştiği takdirde site sunuculara ücretsiz olarak VPS hizmeti sağlıyor. Ancak hizmetin geçerlilik süresini de 1 yıl olarak belirliyor.

– chunkhost.com

RAM: 128MB

Depolama (HDD): 3GB

Bandwidth: 35GB

İşletim Sistemi: Ubuntu, Debian, Centos

Süre: 1 yıl bedava

Şartlar: Şart olarak site Facebook’tan login istiyor. Gereken şart sağlandığında 1 yıl süreyle ücretsiz VPS hizmeti sağlıyor.

– nephoscale.com (Cloud)

RAM: 256MB

Depolama (HDD): 10GB

Bandwidth: 50GB

İşletim Sistemi: Ubuntu, Centos + (SSH ve SFTP)

Süre: 1 yıl bedava

Şartlar: Şart olarak site tehlikeli sayılabilecek bir şart koyuyor. Kredi kartı isteyen site her ne kadar da kullanmıyoruz deseler de sunucular için bu yol pek de güvenli gelmiyor.

– alwaysonpc.com

Depolama (HDD): 2GB

İşletim Sistemi: Debian

Süre: süresiz bedava

Şartlar: Kullandığınız makineye Java programını indirmeniz gerekiyor. Yükledikten sonra Java cihazınıza bir program indiriyor ve kendi bağlantısını kuruyor. Bu süreçten sonra da site ücretsiz olarak sınırsız VPS hizmeti sağlıyor.

­

– host1free.com/free-vps/

RAM:128MB

Depolama (HDD):10GB

Bandwidth: Limitsiz

Süre: süresiz bedava

Şartlar: Şart olarak site sadece kendi Facebook sayfasını beğenilmesini istiyor. Sayfanın beğenilmesi halinde sunuculara site süresiz olarak VPS hizmeti sağlıyor.

 

– cloudshare.com/plansandpricing, CloudShare ProPlus

RAM: 8GB

Depolama (HDD): 300GB

işlemci: 10 adet Sanal işlemci

İşletim Sistemi: Windows

Süre: 14 Günlük Deneme

Şartlar: Site şart olarak sunuculardan bir şey istemiyor. Fakat geçerlilik süresi de ona göre kısalıyor. Sunuculara ücretsiz olarak VPS hizmeti sağlayan sitenin geçerlilik süresi 14 gün olarak kayda geçiyor.

– atum.com/vps-signup/?trial=1

İşlemci : 2 CPU

RAM: 2GB

Depolama (HDD): 50 GB

İşletim Sistemi: Bütün Linux Sürümleri ve Windows server 2008

Süre: 15 Günlük Deneme

Şartlar: Site sunuculara bir şart veya koşul sunmuyor. Fakat bedava olarak sunduğu VPS hizmetinin geçerlilik süresi 15 gün olarak belirleniyor.

Sunucular VPS hizmetini ücretsiz olarak sağlamak için bu gibi sitelere başvurabilir. Varsa şartlarını gerçekleştirdikleri takdirde siteler süreli veya süresiz olarak sunuculara ücretsiz bir şekilde VPS hizmeti sağlıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir