Bermuda Üçgeninin Sırrı?

Bermuda Üçgeninin Sırrı?

Genel Kültür Çağrı Sevgi 86 Okunma

Bermuda Üçgeninin Sırrı?

Bermuda Üçgeninin sırrı uzun zamandır gündemde olan ancak çözüme kavuşamamış bir durumdur. Bu bölgede sayısız gemi ve uzak kazaları yaşanmıştır. Bu duruma rağmen hiçbir açıkla bulunamamıştır. Ancak yapılan son araştırmalar Bermuda Üçgeninin neden olduğu olayları açıklamıştır.

Bermuda Üçgeni Nerededir?

Bu bölgede çok fazla sayıda talihsiz olay meydana geldiği için bölgeye Bermuda Şeytan Üçgeni adı da verilir. Bermuda Üçgeni, Atlantik Okyanusu’nda yer alır. Üçgenin kenarlarını ise Bermuda, Miami ve Porto Riko’daki San Juan oluşturur.

Bermuda Üçgeninde Hangi Olaylar Meydana Gelmiştir?

Bölge, sayısız uçak ve gemi kazasına sahne olmuştur. Bu durum uzun süre Bermuda Üçgeninin şeytani bir yer olarak adlandırılmasını sağlamıştır. Pek çok olumsuz olayın yaşanmasına neden olan bölge, yine de en tehlikeli bölgeler listesinde yer almamıştır. Bunun nedeni hiçbir yetkili kişinin bu durumu kabul etmemesidir. Çünkü Bermuda Üçgeninde yaşanılan olaylarda hiçbir delil elde edilememiştir.

Bermuda Üçgeninde gerçekleşen olaylardan biri 5 Aralık 1945 tarihinde gerçekleştirildi. Amerika’ya ait 5 adet savaş uçağı bölgede son sinyallerini gönderdi. Ayrıca pilotlar tarafından en son gönderilen mesajda pusulanın bozulduğu ve kaybolduklarını ifade ettiler. Bu mesajdan ve bölgedeki son sinyallerden sonra da ise pilotlara bir daha ulaşılamadı. Daha sonra kaybolan pilotları aramak için bölgeye deniz uçağı gönderildi. Ancak deniz uçağı da arama faaliyetlerini gerçekleştirirken kayboldu. Bu olay ve daha sonra gerçekleşen kayıplar sonucunda bölgeye Şeytan Bölgesi adı verildi.

Bermuda Üçgeninde 1968 yılında bir kayıp daha yaşandı. Bu olay, tarihin belki de en ilginç olayları arasında yerini aldı. İki arkadaş Canı Kazanı adını verdikleri tekne ile açılmışlardı. Daha sonra sert bir cisme çarptıklarını ve teknelerinin hasar gördüğünü ekiplere bildirdiler. Anca ekipler belirlenen koordinatlara geldiğinde ortada ne tekneden ne de iki arkadaştan herhangi bir iz bulamamıştır.

Son olarak Bermuda Üçgeni ile ilgili ünlü denizci Kristof Kolomb’ un yazılarına rastlıyoruz. Kristof Kolomb Amerika’ yı keşfederken bu bölgeden geçmiştir. Yazılarında bölge ile ilgili oldukça kötü notlara yer verir. Kristof Kolomb oradan geçerken pusulalarının bozulduğunu ve dünyadan düşmek üzere olduklarını ifade etmiştir.

Bermuda Üçgeninin Sırrı Nedir?

Bermuda Üçgeninin sırrı yapılan son çalışmalardan sonra açıklandı. Bunun nedeninin yer altından çıkan doğal gazlar olduğu belirtildi. Doğal gazlar sadece karadan değil denizden de çıkmaktadır. Ancak bölgeden çıkan gazlar denizin derinliklerindeki duyun çok soğuk olması nedeniyle donar. Katı haline dönüşen bu gazlara ise hidrat adı verilir. Bermuda Bölgesinin tabanında hidratların çok fazla olduğu ortaya çıktı. Ayrıca bu bölgede sıcak su akıntısı da vardır. Sıcak su akıntısının bazı zamanlarda geçmesiyle birlikte katı halde bulunan gazlar erir ve sudan hafif olduğu için yüzeye çıkar. Bu durum da yüzeydeki suyun yoğunluğunun azalmasına neden olur. Bu olay sırasında da yüzeyde ne varsa tümünü okyanusun derinliklerine çeker.

Bu olay sırasında sadece gemiler bundan etkilenmez. Uçaklar da bu olaydan fazlası ile etkilenir. Çünkü ortaya çıkan doğal gazlar havanın da yoğunluğunu etkiler. Tüm bu açıklamalardan sonra ise Bermuda Üçgeninin sırrı çözüldü ifadesini kullanmak mümkündür.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir