Bilgisayara USB İle Nasıl Format Atılır?

Bilgisayara USB İle Nasıl Format Atılır?

Teknoloji erkut 72 Okunma

Kullandığınız bilgisayardan artık yeterli verimi alamıyorsanız, sisteminiz mantıksız ve anlamsız hatalar veriyor veya bilgisayarınız temizleyemediğiniz bir virüs yüzünden artık kullanılması imkansız bir halde ise artık yeniden Windows kurma ve bilgisayarınıza format atma zamanınız gelmiştir hem de usb ile format atma yöntemi ile son derece basit ve güvenilir olacaktır. Artık bilgisayarınız için format gerektiği durumlarda bilgisayarcı aramayıp bir sürüde ücret ödememiş olacaksınız.

USB Nedir?

USB en temel anlamı ile veri saklamak ve veri alış verişi yapabilmek için üretilmiş bilgisayarlar ile portlar aracılıyla bağlantı kuran elektronik cihazlardır. İngilizce anlamı olan universal serial  bus kelimesinin ilk harflerinden doğmuştur. Ve Türkçe karşılığı evrensel seri yolu bağlantısıdır.

WinToFlash İle Format Atma

WintoFlash ile format atma işlemini yapabilmek için öncelikle programını çalıştırmak gereklidir, önümüze bir ekran gelecek. Yeşil renkte olan kareye tıklayın. Eğer USB bellek üzerinden Windows XP programını kurmak istiyorsanız ilk sekmeyi seçin, Windows Vista ve 7 içinse dördüncü sıradaki sekmeyi seçin. Program Türkçe dil desteği de barındırdığı için bu adımlar sizi zorlamayacaktır. Doğru seçeneği seçtikten sonra “çalıştırmak” tuşuna basın. Windows DVD’nizi bilgisayara takın ve “”Windows kaynak yolu” yazan yer için Windows DVD’nizin takılı olduğu yeri seçin.En çok dikkat etmeniz gereken yer burası. “USB Sürücü” seçeneği için Windows yüklemesi yapacağınız USB bellek bölümünü seçin.Kesinlikle ama kesinlikle “USB Sürücü” yazan yere sabit diskinizden bir bölüm seçmeyin, yoksa sabit diskiniz kullanılamaz hale gelir ve içerisindeki bilgilerin tümü ya da bir kısmı silinebilir. Böyle bir sabit diski ancak yeniden formatlayarak kullanabilirsiniz. Doğru “USB Sürücü”yü seçtikten sonra “Çalıştırmak” tuşuna basın. Birkaç dakikalık bir işlemden sonra USB Windows yükleme belleğiniz hazır.

USB İle Format Atmanın Faydaları

Hepimiz için zaman derece önemlidir. Ve bu önemli zamanı oldukça verimli kullanmak isteriz. Eskiden cd ile format atarken hem riskleri çok büyüktü hem de oldukça uzun zaman almaktaydı. Ve insanlar bu riske girmek istemedikleri için bir uzmana götürmekteydiler. Tabi her format işleminde belli bir miktarda ücrette ödenmekteydi. Hem zamanımız hem de paramız kaybolmaktaydı. Usb ile format atarak hem kendimiz çok rahat bir şekilde format atma işlemi yapabilirken zamanımız bize paramızda cüzdanımızda kalacaktır. Ve en ufak sorunlarda bir uzmanı beklemek zorun kalınmayacaktır. İşte bütün bunlar USB ile format atmanın faydaları arasında sayılmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir