Bilgisayarın Sesi Nasıl Yükseltilir?

Bilgisayarın Sesi Nasıl Yükseltilir?

Teknoloji Çağrı Sevgi 414 Okunma

Bilgisayarın Sesi Nasıl Yükseltilir?

Bilgisayarının sesi az gelen kullanıcıların bilgisayarın sesi nasıl yükseltilir merakı dahilinde sıklıkla sordukları bu soruya bu makale en kaliteli şekilde cevap verilmiştir. Yapılan bazı uygulamalar neticesinde bilgisayarının sesi az gelen kişiler bilgisayarlarından daha fazla ses sağlayabileceklerdir.

Bilgisayar Ses Yükseltme İçin İzlenecek Sıra

Bilgisayarların alt çubuğunda sağ alt tarafta bulunan ses işaretine sağ tıklanmalıdır. Sağ tıklandıktan sonra yürütme aygıtları belirecektir. Kayıttan yürüt aygıtları kısmı tıklanmalıdır. Kayıttan yürüt sekmesi içinde hoparlör bölümü yer alacaktır. Hoparlör bölümü üzerine gelinerek sağ tıklanmalı ve özellikler seçilmelidir.
Özelliklerden sonra geliştirmeler sekmesine gelinmelidir. Buradan ses yüksekliğini eşitleme sekmesinden bu kısım aktif hale getirilmelidir. Ardından yine aynı ekranda sağ alt tarafta ayarlar kısmı yer almaktadır. Ayarlar butonuna tıklanmalıdır. Yeni açılacak olan ekranda serbest bırakma saati kısmı en ileri düzeye getirilmelidir. Serbest bırakma saatinde sol taraf kısa sağ taraf ise uzun ifadeleri ile belirtilir.
Bu kısmın uzun ifadesine getirilmesi sağlanmalıdır. Ardından tamam butonuna basılarak işlemler kaydedilmelidir. Tüm bu işlemlerin ardından bilgisayarda ses denemesi yapılarak sesin yükseltilip yükseltilmediği test edilmelidir. Bilgisayar ses yükseltme uygulaması ile veya ses yükseltme programlarının indirilmesi ile laptop veya masaüstü bilgisayarlarda ses yükseltme işlemi başarıyla gerçekleştirilmiş olunur. Yine aynı sıradan ilerlenerek yüksek sesin istenmediği halinde ses kısma olayının gerçekleştirilmesi de sağlanabilir bir uygulamadır.

Dilerseniz Dünyayı Kasıp Kavuran En Ünlü Bilgisayar Virüsleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir