Bir İnstagram Sayfası Nasıl Şikayet Edilir?

Bir İnstagram Sayfası Nasıl Şikayet Edilir?

Teknoloji Çağrı Sevgi 78 Okunma

Bir İnstagram Sayfası Nasıl Şikayet Edilir?

İnstagram’da gerçek hesaplar olduğu gibi bir çok fake hesap ve sayfalar da mevcut. bu hesapların zararlı olduğunu düşünüyorsanız şikayet etmek isteyebilirsiniz. Bazı sayfalarda küfürler veya müstehcen içerikler gibi içerikler yer alıyorsa veya kanuna ya da hukuka aykırı şeyler teşvik ediliyorsa, kişiler suça sürükleniyorsa gibi pek çok değişik ve zararlı içerikler bulunabilir. Bu tür sayfaları ise toplumsal bilinç sebebiyle şikayet etmek faydalı olabilir. İşte bu yüzden her kullanıcı İnstagram’da sayfayı şikayet etmek nasıl yapılır bilmelidir.

Kişi Veya Sayfayı Şikayet Etmek

Öncelikle İnstagram hesabınıza girin ve şikayet etmek istediğiniz hesabın üzerine gelin. Paylaşımlarının sağ alt köşesinde yer alan üç noktalı yere tıklayın. Burada açılan seçenekler arasında “kişiyi şikayet et” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın ve açılan sayfada size sunulan şikayet sebepleri seçenekleri içinden birini seçin ve tamam deyin.

İşte bu kadar böylece zararlı olduğunu düşündüğünüz İnstagram hesabı şikayet edildi. Hesabınızın başkalarının eline geçmesi halinde de kendi hesabınızı bu şekilde şikayet ederek kapattırabilirsiniz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir