Buzzfeed’e Alternatif İngilizce Siteler – Buzfeed Alternatives List 2017

Buzzfeed’e Alternatif İngilizce Siteler – Buzfeed Alternatives List 2017

List Abdullah Ergün 710 Okunma

Bazen meraktan bazen günün yorgunluğunu atmaktan hem iyi geçirmek için hem de gereksiz(!) sayılabilecek bilgi edinmek için iyi bir kaynaktır Buzzfeed.

Elbette Türkiye’de de benzerleri var. Fakat Buzzfeed’in yeri ayrı. Ancak yine de ben yeni maceralara yelken açmak istiyorum diyeni kim tutar?

Hatta size Buzzfeed’e alternatif olacak siteleri listeledik. İşte demir alma zamanı geldi diyenler için Buzzfeed’e alternatif siteler.

1. ShareBuzz – http://www.shareabuzz.com

Aslında sadece kendisi değil adı da benziyor ShareBuzz’ın. Dünyadan çeşitli hikayelerin sunulduğu bu platformu sosyal medya siteleri üzerinden de takip edebilirsiniz. Ancak sitenin son dönemde çok sık güncellendiğini söyleyemeyiz.

2. Rank Hive – http://rankhive.com

Rank Hive oldukça sık güncellenen sitelerden birisi. Yakın geçmişte kendisini yenileyen Rank Hive sosyal medyada da oldukça güçlü.

3. Mus Tips – http://www.mustips.com

Mus Tips daha çok nasıl yapılır tarzında içeriklere sahip bir site. Aslında Buzzfeed’den bir anlamda biraz daha farklı içeriklere sahip. Buzzfeed’de güncel konular ve işin biraz daha magazin yönü ağır basarken Mus Tips daha çok teknik konuları ele alabiliyor diyebiliriz. Bu türde içerik arayanlar için oldukça iyi bir kaynak.

4. SadUseless –  http://www.saduseless.com

Aslında SadUseless’ı İngilizceden Türkçeye çevirmeye kalktığınızda gerçekten anlamının hakkını veren bir site. Gereksiz birçok içerikle dolu site ne yazıkki çok sık güncellenmiyor.

5. HDpixels – http://wwwhdpixels.net

Yine teknoloji içerikli daha doğrusu ağırlıklı bir alternatif. Hani sürekli en iyi falanca şeyler şeklinde içerikler bulunabilecek bir site. Arada bir farklı içerikleri görmek de mümkün.

6. The Daily Dot – http://www.dailydot.com

Daha çok gündemdeki haberler ve haberlerle ilgili yorumların olduğu bir site. Magazin içerik var mı derseniz çok az var ama sizi ne kadar tatmin edebilir bilemiyoruz. Yine de listemize aldık. Bu tür içerikleri sevenler için oldukça iyi bir kaynak.

7. The Verge – http://www.theverge.com

Bu sitenin de pek Buzzfeed karşılığı olduğunu söyleyemeyiz. Fakat orijinal içerikleri ve genelde nasıl yapılır tarzı makaleleri oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat içerikleri anlamak için bazen iyi derecede İngilizce bilmenin şart olduğunu söylemeliyiz. Hele ki sevdiğimiz ve bugünlerde milli takımın başında olan Fatih Terim İngilizcesi sizi kurtarmayacaktır.

8. Mashable – http://mashable.com

Listede aslında cidden Buzzfeed’e alternatif olabilecek belki de tek site Mashable. Hatta iddia ediyoruz o kadar kaliteli içerikleri var ki, birçoğu Buzzfeed’den daha iyi. Aklınıza gelebilecek hemen her türde içerik bulmak mümkün. Günlük haberlere de yer veren Mashable’da bir bakmışsınız sahillerde görebileceğiniz farklı tiplerin anlatıldığı bir içeriği incelerken bir de bakıyorsunuz ki bir arkadaş bulma uygulamasında olmazsa olmaz 14 şeyi okuyorsunuz.

mashable com

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir