Chrome Kayıtlı Şifreler Nasıl Görülür?

Chrome Kayıtlı Şifreler Nasıl Görülür?

Genel Kültür Çağrı Sevgi 96 Okunma

Chrome Kayıtlı Şifreler Nasıl Görülür?

Eğer bilgisayara kaydetmiş iseniz chrome kayıtlı şifreler nasıl görülür sorusunun cevabı oldukça basittir. Zira belli başlı yöntemleri uygulayarak internete bağlanırken kullanılan şifreleri görmek beni hatırla ya da parolayı kaydet gibi tercihler yapılıp sisteme kaydedilmiş ise bu şifrelerin içeriğini yani rakam ve harflerini görünür hale getirmek mümkün olmaktadır.

Şifrenin Kayıtlı Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Şifrenin sistemde kayıtlı olup olmadığını anlamanın en pratik yolu şifreyi görünür yapmak istediğiniz sitenin adresini yazıp siteye şifresiz giriş yapıp yapamadığınızı test etmektir. Örneğin facebook ya da twitter, instagram gibi sosyal medya hesabına giriş yaparken sizden normal şartlarda site tarafından parola girmeniz istenir. Eğer bu parolayı girmeden siteye giriş yapabiliyorsanız o zaman sisteme parolanızı kaydetmiş ve bu nedenle şifre girmeden siteye giriş yapabiliyorsunuz demektir.

Ancak bu tip sitelere ya da üye olduğunuz başka sitelere giriş yapmaya çalıştığınız sırada sizden parola istiyorsa bu takdirde site parolasını yani giriş şifrenizi google chrome sistemine kaydetmemişsiniz demektir. Bu durumda da şifreniz internet sisteminde kayıtlı bir şekilde tutulmadığı için şifreyi görünür yapmanız mümkün değildir.

Kayıtlı Şifreyi Görme Yolları Nelerdir?

Kayıtlı şifreyi görme yolları ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen internet kullanıcıları gereken işlem adımlarını sırası ile uygulayarak kayıtlı şifreleri görüntüleyebilir ya da kayıtlı şifreleri silebilirler.

İnternet tarayıcınızı açın. Ardından tarayıcının araç çubuğu bölümüne girin ve ayarlar bölümünü tıklayın. Karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencereden gelişmiş ayarlar bölümünü tıklayın. Gelişmiş ayarlar penceresi açıldıktan sonra bu pencereden de şifreler ve formlar adında bir kısım karşınıza çıkacaktır. Bu kısma tıklayın. Bu kısma tıkladıktan sonra kayıtlı şifreleri yönet adı altında bir bağlantı göreceksiniz. Bu bağlantıya tıkladığınız takdirde internet tarayıcınızın kayıtlı bir şekilde sistemde muhafaza ettiği şifrelere ve parolalara erişmeniz mümkün olacaktır. Bu bölümden kayıtlı bulunan şifreleri rahat bir şekilde başka bir işlem yapma gereği duymadan görüntülemek mümkündür.

İşte tarayıcıdaki bu kayıtlı şifreleri yönetme bölümünden bilgisayarda kayıtlı tuttuğunuz ve belki de varlığını bile unuttuğunuz site ve üyelik parolalarınızı, şifrelerinizi görebilirsiniz. Kayıtlı şifre görme ve silme işlemlerinizi de bu bölümden kolayca yapabilirsiniz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir