Cilt Sağlığını Bozan Alışkanlıklar

Cilt Sağlığını Bozan Alışkanlıklar

Sağlık - Güzellik erkut 57 Okunma

Cilt bakımı yapmak özellikle kadınlar için çok önemli bir durum oluşturmaktadır ancak, bunu yaparken, zaman zaman cilt sağlığını bozan alışkanlıklar bu şekilde olumsuzluklar oluşturabilmektedir. Bu tarz durumlar için de aslında bakımın bir bütünlük oluşturması gerektiğini özellikle beyan edebiliriz.

Cilt sağlığı hakkında dikkat etmek gerekir. Burada cildimizden de aslında bazı ipuçları verilmektedir. Ancak, bunları çok iyi idrak etmek gerekir. Bakımlı olmak demek aslında cildimizin sağlıklı olduğunu anlamını taşımamaktadır. Örnek vermek gerekirse, aslında makyaj sonrasında cilt temizliği yapılmaması durumu çok kötü durumlara yol açmaktadır. Ciltte kalıntıların oluşması gibi durumların ortaya çıkmasının yanı sıra, aynı zamanda da yeterince oksijen alınmasının önüne geçmektedir. Bu tarz durumlar için bakım yapmanın yanı sıra, sağlıklı tutmak gerekir. Şimdi sizlere cildi nasıl sağlıklı tutarız konusunda gerekli bilgileri anlatmaya çalışacağız.

Bol Su Tüketilmeli

Sizlerin bilmesi gereken en önemli noktaların başında cilt temizliği konusunda işlem yaparken, bol su ile durulanmalı ayrıca, içtiğiniz su da çok önemlidir. Bu yüzden de bol su içmeniz sizlere çok büyük fayda sağlayacaktır.

Güneş Kremlerinin Etkisine Dikkat

Güneşe çok fazla maruz kalan ciltlerde kuruma görülmektedir. Bunun sebebi vücudun gerekli olan tuzun ve suyun direkt olarak cildinize gelen Ultraviyole ışınlarla kaybolması durumu olmaktadır. Bu yüzden de bu konuda hassas davranmak gerekir. Ancak, kullanılacak olan güneş kremi de gerçekten de çok önemlidir. Hücrelerin UV ışınlarına maruz kalması aslında cildin çabuk kırışmasına ve erken yaşlanmasına sebep olmaktadır. Cilt sağlığının olumsuz yönü göstermesi açısından koyu lekeler vücutta belirmeye başlamaktadır. Bunların yanı sıra, son yıllarda kullanılan bronzlaşma kremleri de olumsuz etkiler oluşturmaktadır.

Sivilceleri Patlatmayın

Sivilceler başta bakıldığında kötü görünüm verebilir. Ancak, patlatılması durumu ileride de ciltte kalıcı izler oluşturacaktır. Bunun için en mantıklı olarak yapılacak olan, kesinlikle, doğal kremlerle sivilcelerin daha çabuk geçmesini sağlamak olacaktır. Sigara kullanmak da cildin çabuk kırışmasına ve yaşlanmasına sebep olmaktadır.

Yukarıda yazılanların yanı sıra, aynı zamanda cilt temizliği sırasında cilte masaj yapılması cilde sağlık kazandırmaktadır. Ancak bu yapılan masajlar sırasında özellikle de sıcak su kullanımı ciltte kılcal damarların zarar görmesine sebep olacağı için yanlış bir harekettir.

Bu tarz alışkanlıklar konusunda sizler de daha dikkatli şekilde davranırsanız bu durumda çok daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu hususlar özellikle üzerinde durulması gereken durumlardır. Bu sayede çok daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir