Çizgi Film Yayınlayan Kanallar Listesi

Çizgi Film Yayınlayan Kanallar Listesi

Listeler erkut 165 Okunma

Çizgi film yayınlayan kanallar listesi her zaman önemli olmaktadır. Sonuç olarak gerek ağlayan gerekse çok hareketli çocuklar için kesinlikle durdurma yöntemlerinin başında gelmesinin yanı sıra, son yıllarda yapılan bilimsel çalışmaların sonuçları da göstermektedir ki, aslında çocukların gerçek anlamda hayal güçlerini geliştirmesi açısından da çizgi filmler çok önemli olmaktadır. Bu yüzden de sizlere bu yazımızda bu tip filmler ile ilgili olarak kanallar listesini paylaşmaya çalışacağız.

Bunun haricinde açık konuşmak gerekirse, aslında çizgi film de evrensel olmasıyla ön plana çıkan bir film türüdür. Kısacası büyüyen insanlar bile bazen çocuklar gibi çizgi film seyretmeyi çok sevmektedirler. O yüzden de bu yazımı onlar için de faydalı olacaktır.

Çizgi Film Kanalları Ve Yayın Listesi

Çizgi film kanallarından biri Cartoon Network kanalı olarak bilinmektedir. Bu kanalda sürekli olarak arka arkaya çizgi filmler yayınlanmaktadır. Bu yayını almak için Türksat 4A üzerinden yayın alırsınız. Frekans olarak 11977 ayarı yapılmaktadır. Polarizasyon Yatay-H ve sembol oranı 27500 olmaktadır. Ayrıca, uydu yerine Digitürk üzerinden 167. kanal, D-Smart 120. Kanal ve Tivibu 121. kanaldan da Cartoon Network’ü izleyebilirsiniz. Çizgi film kanalları arasında ayrıca Smart Çocuk kanalı bulunmaktadır. Burada da en iyi ücretsiz şekilde çizgi filmleri izleyebileceğiniz kanallardan biri olarak bilinmektedir. Bu kanala da Türksat 4A uydusu 11012 frekans, Dikey polarizasyon ve 30000 sembol oranı ile yapılmaktadır.

TRT Çocuk kanalında da Pepe, Keloğlan ve Vikingler gibi eskiye de dayanan çok güzel çizgi filmleri izleyebilirsiniz. Bu kanalın frekans bilgileri ise, Türksat 4A uygusunda 11958 frekans ile ayarlanmaktadır. Dikey polarizasyon ve 27500 sembol oranındadır. Planet Çocuk ise, bir çok dünyaca bilinen çizgi filmin yayınlandığı bir kanal olarak bilinmektedir. Bu kanalda da kesintisiz olarak çizgi film izleyebilirsiniz. Bu kanalın ayarı ise, 11558 Frekans, Türksat 4A uydusu üzerinden Dikey polarizasyon ile ve 30000 sembol oranında ayarlanmaktadır. Popüler çizgi film kanalları arasında son sayabileceğimiz kanal Minika Çocuk olarka bilinmektedir. Çok küçük yaşta çocukların da çizgi film izleyebileceği bir kanal olarak bilinmektedir. 12054 frekans Türksat 4A uydusu yatay polarizasyon ve 27500 sembol oranı ile sizlere sunulmaktadır. Böylece sizler de bir çok çizgi film kanalına çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu arada bir çok kanalda da çizgi film saatleri de bulunmaktadır. Ancak, bu saymış olduğumuz kanalların özelliği özellikle sadece çizgi film yayınları yapmasından kaynaklanmaktadır. Böylece çocuklar için harika bir dünya sunmuş olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir