Clash Of Clans 1 Haftada 4. Seviyeyi Geçme Taktiği

Clash Of Clans 1 Haftada 4. Seviyeyi Geçme Taktiği

Teknoloji Abdullah Ergün 49 Okunma

Köyünüz 4.seviyede iken edinilmesi gereken bilgiler bu yazıda anlatılmıştır. Günümüzde oldukça fazla ve çeşit çeşit oyun oynanmaktadır.  Bu oyun çeşitlerinden biri de strateji oyunlarıdır. Strateji oyunlarına olan ilginin artması ile Clash of Clans oyunu önem kazanmıştır. Strateji oyunu arayan kişiler için oldukça ideal olan bu oyunda ayrıca yaş sınırı da bulunmamaktadır. Yaş sınırının bulunmaması ile her yaştan insan bu oyunu indirip kolaylık ile oynayabilmektedirler. Clasf of Clans oyununda belediye binasının 4. Seviyeye getirilebilmesi için bazı yükseltmelerin yapılması gerekmektedir. Belediye binasının 4.seviyeye çıkarılması için oyuncu 25.000 altın harcamak zorundadır. Bu harcama yapıldıktan sonra oyuncunun sadece 1 gün beklemesi gerekmektedir. Bu yükseltmenin bitmesi ile oyun oyuncuya 293 deneyim puanı kazandırmaktadır. Belediye binasının hasar puanı ise 2.100’e çıkar. Belediye binasının 4.seviyeye çıkması ile köye alınabilecek olan savunmalar ve yapılar artar. Artan bu yapıların sayısı 31’dir.

4.seviye belediye binasında yeni eklenen birimlerden bazıları şunlardır; bir tane altın madeni, bir tane iksir toplayıcı, 1 tane kışla, 1 tane okçu kulesi, 1 hava savunması, 2 tane yaylı tuzak ve 25 tane duvardır. Oyuncu bu savunmaları ve yapıları alarak köyünü bir strateji uygulaması gerekir. Bu strateji doğrultusunda köyünü düzenleyebilir. Köyünü düşmanlardan korumak ve ganimetlerini kaybetmemek için çok iyi bir şekilde düzenlemesi gerekmektedir. 4.seviye köy binasında hava savunmasının açılması bazı kişiler tarafından önerilmemektedir. Çünkü bu seviyelerde havadan gelen saldırılar pek olmamaktadır. Ama isteyen oyuncular bunu açabilir ve düşman hava saldırısı yaptığında köyünü kolaylıkla koruyabilir. Belediye binası 4.seviye iken saldırıların çoğu karadan olacağı için oyuncunun duvarlarını yükseltmesi şiddetle önerilmektedir. Çünkü köyü ve belediye binasını çevrelen bu duvarlar yükseltilmediği sürece düşman askeri bu davarları kolayca aşarak köyün içine girebilirler. Düşman askerlerinin köyün içine girmesi ile köy büyük hasar alabilir ve oyun kaybedilebilir.

Altın ve iksir toplayıcılarını da yükseltin. Çünkü herhangi bir yükseltme yapacağınız zaman altına ve iksire ihtiyacınız olacaktır. İksir ve altın toplayıcıların seviyesini yükselttiğinizde altın ve iksir depolarınızı da yükseltmeniz gerekecektir. Altın ve iksir toplayıcılarını yükselttiğinizde üretim bir miktar artacağı için depoların kapasitesi artık yetersiz olacaktır. Bu durumun yaşanmaması için depolarınızı yükseltmeniz şarttır. 4.seviye belediye binasında önemli olan savunmalardır. Savunmalarınızı yükseltmediğiniz sürece saldırılarda büyük hasar görürsünüz. Saldırılardan en az hasar ile kurtulmak istiyorsanız köyünüzde bulunan savunmaların hepsini çıkarabildiğiniz kadar yüksek seviyeye çıkarmaya özen gösteriniz.

Köyünüzde bulunan havanları köy binasının yanına koyarsanız eğer sizin için daha iyi olabilir. Havanların uzak menzile atış yapması size avantaj sağlamaktadır. Ayrıca havanlardan çıkan toplar düşmanlara büyük derecelerde hasar vermektedir. Havanın etrafını ise altın ve iksir depoları ile çeviriniz. Düşman saldırı olduğunda düşmanlar depoları yıkmaya çalışırken savunmalar da düşmanları kolaylıkla öldürebilmektedir.  Sizde burada yazılan taktikleri köyünüze uygulayarak saldırılardan en az hasar ile kurtulabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir