Clash Of Clans 3.Seviye Köy Düzeni

Clash Of Clans 3.Seviye Köy Düzeni

Teknoloji Abdullah Ergün 75 Okunma

Clash of Clans oyunu hakkında bilgi vermekte olan yazımızda bu oyunun köy düzeni hakkında da bilgi vermektedir. Yazımızın içeriğinde 3.seviye köy düzeninin nasıl olduğu da yazılmıştır. Clash of Clans 3.seviye köyünüzde neleri nasıl yapmanız gerektiği yazıda detaylı olarak anlatılmaktadır. Sizde bu yazıyı okuyarak oyun hakkında bilgi edinebilir ve köy düzeninizi kolayca yapabilirsiniz.

Bu oyunda yüksek seviyelere gelmeden köy düzeninin nasıl olduğunun aslında pek bir önemi yoktur. Bunun sebebi ise rakiplerinizin yani size saldıracak olan düşmanlarınızın da sizin seviyenizde olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle bu seviyede ki kişilerin hızlı bir gelişim süreci sergilemeleri ve kendilerini savunacak savunma silahlarına sahip olmaları gerekmektedir. Tabi hızlı olmaya çalışırken acele etmemeniz gerekir. Tüm elinizde bulunanların seviyesinde sınıra ulaşmadan ve askeri gücünüzü de tam anlamıyla kuvvetlendirmeden bu seviye atlamalarını gerçekleştirmemeniz gerekir. 3.seviye köy düzenlerinde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır; ana bina ve kaynak depoları. Bu iki önemli unsurun korunmasını sağladığınız takdirde gelişimizi sağlayacak ihtiyaçlarınızın yağmalanmasının önüne geçmiş olacaksınız. Madenlerinizde zaten hali hazırda sizi zarara sokabilecek bir birikimin sağlanmayacağından dolayı bu madenleri köyün duvarlarının dışına almanız ve saldıran askerlerin oyalanmasına sebebiyet verebilirsiniz. Böylelikle savunmanızda ki asker ve silahlar bu saldırıyı düzenleyenlere karşı bir mücadele etmesi olanağını tanır. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ta bu savunma silahlarının menzillerine göre bir düzen belirlenmesini sağlamaktır.

 

Havan topu, okçu kuleleri ve toplar şehrin duvarları içerisinde köy ana binası ve kaynak depolarının yanında olmasıgerekir ki yaklaşan tehlikeleri bertaraf etme imkanının yakalanması için. Bu kaynakların en az iki savunma silahının yanında olmasına dikkat etmeniz gerekir. Şehrin etrafını madenler, asker kışlaları ve araştırma binasıyla kaplayabilir ve düşmanlarınız bunlara saldırmakla meşgul olurken sizin savunmanızın onları indirmesi mümkün olabilsin. Ayrıca önemli olan hususlardan bir diğeri ise duvarlarınızın seviyeleridir. Duvar seviyeleri ana bina ile eş oranda gittiğinden dolayı bu duvarların en az ana binanın seviyesinde olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde yıkılmaları çok kolay olur ve savunma silahlarınızın mağlubiyeti de kaçınılmaz olur. Ana binanızı kesinlikle köy dışına koymamanızı tavsiye ediyoruz fakat eğer depolarınızda kaynaklarınızın birikimi mevcut ve bu kaynakların kullanımı için süre bekliyorsanız ana binayı dışarı alabilir ve düşmana zaman kaybettirebilirsiniz. Bununla birlikte daha fazla savunmayı bu kaynaklara kullanabilir ve zararı en aza indirgeyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir