Clash of Clans P.E.K.K.A Taktikleri

Clash of Clans P.E.K.K.A Taktikleri

Teknoloji Abdullah Ergün 57 Okunma

Clash of Clans oyunu oldukça dikkat çeken bir oyundur. Bu oyunun oyuncu kitlesi oldukça fazladır. Strateji oyunu olan Clash of Clans her yaştan kişilere hitap etmektedir. Oyunda birçok asker bulunmaktadır. Fakat en çok tercih edilen askerlerin arasında P.E.K.K.A gelmektedir. P.E.K.K.A oyunda oldukça güçlü ve dayanıklı bir askerdir. P.E.K.K.A’nın gücü ve dayanıklı yapısı sayesinde savaş yaparken oyuncular tarafından ilk kullanılan savaşçılar arasında yer alır. P.E.K.K.A’nın ne olduğu hala bilinmemektedir. P.E.K.K.A karakteri şövalye, samuray ve robot karışımı bir savaşçı olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu savaşçı elektriğe karşı dayanıksızdır. Köyde bulunan gizli teslaların elektrik şokları P.E.K.K.A’nın canını oldukça fazla oranda azalmaktadır ve savaşçıyı öldürmektedir. P.E.K.K.A kışlada kilidi açılan en son askerdir. PEKKA rakip için büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Bu yüzden Clash of Clans oyuncuları P.E.K.K.A karakterinin kilidini açmak için heyecanla beklerler.

Rakibin savaş alanında bulunan gizli teslalar PEKKA’ya x2 hasar vermektedir. Fakat düşman köyünde bulunan yaylı tuzaklar bu savaşçıya etki etmemektedir. PEKKA karakterinin daha güçlü ve dayanıklı olması için seviye yükseltmelerinin yapılması gerekmektedir. PEKKA bir kara birimidir. PEKKA’nın eğitilebilmesi için kışla seviyesinin 10 olması gerekmektedir. PEKKA’nın belirli bir hedefi yoktur. En yakınındaki binalara ve birimlere yönelerek bunları yıkar. PEKKA’nın seviyesi ne olursa olsun eğitim süresi 45 dakikadır. Hareket hızı ise 16’dır. PEKKA’nın saldırı hızı 2.5s ve menzili 0,8 karedir.

PEKKA 1. Seviye: PEKKA 1.seviyede iken saniyede 240 hasar, saldırı başına 600 hasar vermektedir. PEKKA’nın eğitilmesi için gereken iksir 30.000’dir. Bu savaşçının hasar puanı 2,800’dür.

PEKKA 2. Seviye: PEKKA’nın 2. seviyeye yükseltilebilmesi için laboratuvarın 6. seviye olması gerekmektedir. PEKKA’yı 2. seviyeye yükseltebilmek için 3.000.000 iksir harcamak gerekmektedir. Bu yükseltme 10 gün sürmektedir. Yükseltme bittikten sonra PEKKA 35.000 iksir karşılığında eğitilmeye başlamaktadır. 2. seviyeye yükselmesi ile saniye başına verdiği hasar 270, saldıra başına verdiği hasar 675 olmaktadır. Hasar puanı da 3.100’e yükselmektedir.

PEKKA 3. Seviye: P.E.K.K.A’nın 3.seviyeye yükseltilebilmesi için gerekli olan laboratuvar seviyesi 2 de olduğu gibi 6’dır. Laboratuvar seviyesi 6 olduğu takdirde PEKKA 6.000.000 iksir ile 3.seviyeye yükseltilebilmektedir. Bu yükseltme 12 gün sürmektedir. Yükseltme bittiğinde ise P.E.K.K.A’nın gücü biraz daha gelişmiş olur. Yani PEKKA saniye başına 300 hasar, saldırı başına 750 hasar vermeye başlar. P.E.K.K.A’yı eğitmek için gerekli olan iksir miktarı ise 40.000’dir. P.E.K.K.A’nın hasar puanı da 3.500 olmaktadır.

PEKKA 4. Seviye: P.E.K.K.A’nın 4.seviye olabilmesi için laboratuvar seviyesinin 8 olması gerekmektedir. Laboratuvar seviye 8 olduğu takdirde P.E.K.K.A’yı 7.000.000 iksir harcayarak P.E.K.K.A’yı 4.seviyeye yükseltebilirsiniz. Yükseltme başladıktan sonra oyuncular 14 gün boyunca bu yükseltmenin bitmesini beklemek zorundalardır. Yükseltme bittiğinde PEKKA 45.000 iksir ile eğitilmeye başlamaktadır. P.E.K.K.A 4.seviye olduğunda saniye başına 340 hasar, saldırı başına 850 hasar vermektedir. Hasar puanı ise 4.000’ yükselmektedir.

PEKKA 5. Seviye: P.E.K.K.A’yı 5. seviyeye yükseltmek için gerekli olan laboratuvar seviyesi 4. seviyeye yükseltmek için gerekli olan seviye ile aynıdır. Yani laboratuvar seviyesi 8’dir. P.E.K.K.A’yı 5.  seviyeye yükseltmek için 8.000.000 iksir kullanmak gerekmektedir. Bu yükseltme 14 gün sürmektedir. Yükseltmenin bitmesinin ardından oyuncular artık P.E.K.K.A’yı 50.000 iksir ile eğitmeye başlamaktadırlar. Yeni bir güncelleme gelene kadar P.E.K.K.A’nın en yüksek seviyesi 5’tir. Yani 5. seviyede PEKKA en yüksek hasara ve dayanıklılığa sahiptir. PEKKA 5. seviyede saniye başına 380 hasar, saldırı başına 950 hasar vermektedir. P.E.K.K.A’nın hasar puanı ise 4.500’e yükselerek en yüksek seviyeye ulaşmaktadır. P.E.K.K.A’ların bu seviyeye gelmesi ile birlikte P.E.K.K.A’lar düşmanların korkulu rüyası olmaktadıe.

PEKKA ile saldırı yapacak oyuncular için bir sürü taktik bulunmaktadır. Bu taktiklerin arasında PEKKA Golem ve Sihirbaz gibi askerler ile yapılan savaştır. Bu savaşçılar ile yapılacak olan saldırılarda yıldız kazanma olasılığı oldukça fazladır. Kullanılacak olan bu taktik ordu kampının kapasitesi 220 olan oyuncular için geçerli olmaktadır. P.E.K.K.A taktikleri şu şekildedir;

 • Rakibe saldırı yaparken kullanmak için 2 tane PEKKA, 2 tane Golem, 20 tane sihirbaz, 15 tane okçu, 6 adet duvar kırıcı eğitmek gerekmektedir.
 • Savaşta askerlere yardımcı olması ve askerlere güç vermesi için 2 tane iyileştirme büyüsü ve 2 tane öfke büyüsünü büyü laboratuvarında üretin.
 • Savaş başladığında askerlerinizi konumlandırmak için belediye binasına en yakın olan yeri seçin.
 • Diğer askerlerin savunmalardan fazla zarar görmemesi için eğitmiş olduğunuz Golemleri belediye binasına en yakın olan yere salın.
 • Golemler savaşa dahil olduktan sonra duvarların önünde bulunan yapıları ve binaları yok etmeleri ve diğer askerlere kolaylık sağlamaları için büyücüleri salın.
 • Daha sonrasında savaş alanına salınan askerlerin köyün içine rahatlıkla girebilmesini sağlamaları için eğitmiş olduğunuz duvar kırıcıları oyunun içine en uygun noktalara yerleştirin.
 • Duvar yıkıcılarında oyuna salınması ile birlikte P.E.K.K.A’ları oyunun alanına salın. Burada oyunun içine salmış olduğunuz P.E.K.K.A’ların köyün içine girmesi oldukça fazla önem taşımaktadır.
 • E.K.K.A’larda oyuna dahil olduktan sonra daha kullanmamış olduğunuz ve klan kalesinde bulunan savaşçıları, geriye kalan sihirbazları, Okçu Kraliçeyi ve Barbar Kralı oyun alanına salınız.
 • Oyun alanına salmış olduğunuz P.E.K.K.A’lar, sihirbazlar ve diğer savaşçılar oyun alanının içine girdiğinde öncelik olarak iyileştirme büyülerini savaşçıların üzerine salın. Salmış olduğunuz iyileştirme büyüsü canı azalmış olan savaşçıların canını yükseltmektedir. Bu büyülerin salınma amacı savaşçılara takviye sağlamaktır.
 • Daha sonra ise geride kalmış olan öfke büyüsünü savaşçıların bulundukları yere salın. Öfke büyüsü savaşçıların öfkesini arttırarak savaşçıların hızlanmasını sağlamaktadır.
 • Askerleri ve büyüleri oyuna dahil ettikten sonra savaşın bitmesini beklemeniz gerekmektedir. Köye %50 hasar verirseniz oyundan 1 yıldız, belediye binasını yıkarsanız 1 yıldız, köyde bulunan tüm yapı ve binaları yıkarsanız oyundan 3 yıldız kazanırsınız.

P.E.K.K.A Savunma Stratejisi

Köyünüze bir saldırı yapıldığında ve bu saldırının içinde rakip oyuncu PEKKA kullandığında köyünüzü korumanız için bazı savunma stratejileri bulunmaktadır. Gizli teslalar P.E.K.K.A’lara oldukça fazla hasar verdiği için bu gizli teslaları duvarlarınızın içine yerleştirin. Eğer belediye binanızı 7. Seviyeye getirmiş iseniz gizli teslaları 3.seviyeye kadar çıkarın. Böylece köyünüzü PEKKA saldırılarında koruyabilirsiniz. Belediye binanız 8.seviyeye ulaştığında toplamda 3 tane tesla açılmış olacaktır. Bu durumda köy alanında bulunan teslaların seviyesini 6’ya çıkarabilir ve köyünüzü daha iyi savunabilirsiniz. Çünkü savaşta P.E.K.K.A’lara en çok hasarı teslalar vermektedir. Teslaların vermiş olduğu elektrik şoku P.E.K.K.A’lara x2 hasar vermektedir. Bundan dolayı gizli teslalar sayesinde P.E.K.K.A’ların canını köy daha fazla hasara uğramadan azılmış olursunuz ve canları azalmış olan P.E.K.K.A’ları kolaylıkla öldürürsünüz.

Eğer ki rakip saldırısında ganimet kaybına uğramak istemiyorsanız savaş alanında bulunan teslaları ganimetlerin ve ganimet depolarının olduğu en yakın alanlara yerleştirin. Bu sayede P.E.K.K.A’ların ganimetlerin olduğu bölgeye yaklaşmasını önlemiş olursunuz.

Köyünüzü P.E.K.K.A’lardan korumanın bir diğer yolu da klan kalesinde bulundurmuş olduğunuz sihirbazlardır. Klan arkadaşları tarafından gönderilmiş olan sihirbazlar ile köyünüzü P.E.K.K.A’lara karşı koruyabilirsiniz. Klan kalesinde bulunan ve savaş başladığında klan kalesinden çıkan 5-6 sihirbaz ile köyünüzü P.E.K.K.A’ların gazabından koruyabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir