Çocuklarda İştahsızlık ve Yapmanız Gerekenler

Çocuklarda İştahsızlık ve Yapmanız Gerekenler

Anne Bebek Abdullah Ergün 46 Okunma

Hemen hemen bütün anneler, çocuğunun yemek yememesi ile ilgili endişe duyar. listever.com ailesi olarak çocuğunuzda var olan iştahsızlığın nedenlerini ve çözümlerini anlatıyoruz.

Yapmanız gereken ilk şey, endişe etmemeniz. Çünkü bu işi ne kadar inada bindirirseniz, çocuğunuz da o kadar tepki verecektir. Bu yüzden ilk yapılması gereken şey, çocuğunuzu sıkmamak…

Yemek öncesi abur cubur yemek isteyen bir çocuğunuz varsa kızmadan, sakin ve kararlı bir şekilde buna izin vermeyeceğinizi söyleyin. Yemek sonra vereceğiniz ödüllerle, bu durumu sorunsuz aşabilirsiniz. Ama burada dikkat etmeniz gereken nokta bunu alışkanlık haline getirmesine izin vermemeniz.

Bebek Yemek 2

Yani, ödüllendirme metodu, haftanın 3-4 günü için uygulanabilir. Haftanın 7 günü bunu yaparsanız, çocuğunuz yapması gereken her hareket için rüşvet isteme alışkanlığı kazanabilir.

Yemekleri süsleyerek ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Sebze ve kahvaltılıklardan sevimli bir yemek hazırlayarak, çocukların yemeklere karşı ilgisini pozitif olarak değiştirebilirsiniz. Bunun için yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir