CS 1.6 Herkesin Eline Bıçak Nasıl Verilir?

CS 1.6 Herkesin Eline Bıçak Nasıl Verilir?

Teknoloji Çağrı Sevgi 150 Okunma

CS 1.6 Herkesin Eline Bıçak Nasıl Verilir?

Yıllardır internet kafelerde sık sık oynanan CS 1.6 ayarlarının bilinmesi oyunun daha keyifli hale getirilmesi için oyuncuların merak saldıkları konudur. Oyunun nasıl oynandığına dair yeni başlayanlar için genel olarak söylenecek olanlar mause ile nişan alınabilmesi, sol tıklama ile ateş edilebilmesi, sağ tıklama ile silahın özelliklerinin değiştirilmesi, colt özelliği ile susturucunun çıkarılması, awp ile yakınlaştırma özelliğinin kullanılabilmesi olup yön tuşları ise şöyledir: W tuşu ileri yol alır, A tuşu sağa, D tuşu sola ve S tuşu ileri geri yol almaktadır.

B tuşunun kullanılması silah edinme özelliğinin kaynağıdır. M tuşu terörist olmanın bilgisini veriyor. F tuşu fener açmanın kaynağı oluyor. Q tuşu bir önceki silahın elde edilmesini sağlıyor. R tuşu ise şarjör değiştirmeye yarıyor. Elbette sadece bu özelliklerle sınırlı kalmayan CS 1.6 oyununda birbirinden farklı uygulamalar ile birbirinden farklı alternatifler oyuncu karşısına çıkabiliyor.
Oyunun silahlı oynanması uzun süre ilgi görmüş olup silah yerine bıçal alternatifi oyuna dahil edilmiştir. Fakat bıçağın edinilmesi uygulamasında CS 1.6 herkesin eline bıçak nasıl verilir sorusu ortaya çıkıyor. Botların yalnızca bıçak kullanmasını sağlayan uygulamanın şu verilerle elde edilmesine imkan tanınır: bot_knives_only 1
Şifrenin girilmesi ile enter tuşuna basılması neticesinde oyundaki herkesin silah yerine bıçak kullanması sağlanıyor. Alt tirelerin yazılmasına şifrenin girilmesi esnasında önem verilmelidir.

Dilerseniz 2017 Güncel CS 1.6 Türk Serverlar yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir