CSS İle Konuşma Balonu Yapmak

CSS İle Konuşma Balonu Yapmak

Teknoloji Çağrı Sevgi 126 Okunma

CSS İle Konuşma Balonu Yapmak

CSS, Cascading Style Sheet’ in kısaltmasıdır. Dokümanların sunumu için kullanılır. CSS bir tür işaretleme uygulamasıdır. Bu nedenle Türkçe açıklaması basamaklı stil sayfasıdır.

CSS Ne İşe Yarar?

Bu stiller sayesinde bir HTML elementinin nasıl görüneceğini ortaya çıkarırız. Ayrıca bu stiller problemleri de çözmemizi sağlar. HTML ilk ortaya çıktığını son derece ilkel bir durumdaydı. Sürekli aynı kodlar kullanılıyordu. Bu da hiçbir gelişmeye izin vermiyordu. Ancak CSS ile birlikte pek çok kod durumu da ortaya çıktı. Üstelik CSS tüm tarayıcılar tarafından da desteklenir.

CSS Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

CSS kullanmanın avantajları çok fazladır. CSS sayesinde her türlü görsel içerik bize özel hale gelir. Ayrıca yapılan stillerin tamamını tek dosyada toplamak mümkündür. Bu durum pek çok noktada acayip kolaylık sağlar. Bunların başında da güncelleme kolaylığı vardır. Çünkü tek bir dosyayı güncellemek son derece kolaydır. Ancak konu pek fazla sitil dosyasına geldiğinde bu son derece zordur. Bu nedenle de CSS kullanarak zamandan da tasarruf edilmiş olur. CSS kullanılan dosyalar her defasında karşı tarafa yeniden yüklenmez. Bu de internet kullanım düzeyini en aza indirir. Bu durum da site sahiplerine oldukça kar sağlar. Bu sayede site sahipleri de kazanmaya başlar. Üstelik CSS sayesinde konuşma balonu da hazırlamak mümkündür. Bu sayede fotoğrafları özelleştirmiş oluruz.

CSS İle Konuşma Balonu Nasıl Yapılır?

CSS ile konuşma balonu yapmak son derece kolaydır. CSS özelliğinin sağladığı faydaların başında; artık photoshop programlarına eskisi kadar ihtiyaç duyulmaması gelir. Bu da koz yazarlarının elini güçlendirir. CSS3 ile istenilen büyüklükte konuşma balonu yapmak mümkündür. Bunun için HTML kodları kullanılır. HTML ve CSS kodları ile siz de konuşma balonu yapabilirsiniz. Bunun için CSS3’ te ok yardımına ihtiyaç duyarız. İlk olarak hangi boyutlarda olacağına karar veriyoruz. Genişlik ve yükseklik bilgilerini giriyoruz. Daha sonra konuşma balonumuzun hangi renk olacağına karar veriyoruz. Bunun için istenilen tarafa ters renk uygulaması yapmak gerekir. İki işlem de gerçekleştikten sonra konum belirlemelerini de yaparak; konuşma balonumuzu elde ediyoruz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir