DHGate Benzeri Siteler

DHGate Benzeri Siteler

Teknoloji Abdullah Ergün 245 Okunma

Çin Alışveriş Siteleri

DHGate Benzeri Siteler yazımızda eskiden yurtdışından bir ürün getirmek hem çok zahmetli hem de çok maliyetli olmaktaydı ancak teknolojinin gelişmesi ve sanal dünyayla olan ilişki sayesinde Çin alışveriş siteleri aracılığıyla istediğiniz ürünü hem çok ucuza bulabilir hem de daha az maliyetle alabilirsiniz. Çoğu kesim internet üzerinden alışveriş yapmaya daha yeni yeni alışıyorken, bu işin Dehası olan kesim yurtiçi alışveriş sitelerini sollamış, yurtdışından alışveriş yapmakta.

Çin Mali Ürünler

Aslında günümüzde aldığımız nerdeyse her ürün Çin mali. Evimize aldığımız eşyalara bir göz attığımızda çoğunda made in China veya made in P.R.C. yazısını görebiliriz. Yani aslında bu ürünleri ülkemizden alsak da üretim yeri Çin. Bir de bu ürünler gümrük, nakliyat, aracılar ve vergiler gibi pek çok etken sebebiyle maalesef ki pahalıya satılıyor. Aslında ucuz olduğunu düşündüğümüz bu ürünlerin Çin satış fiyatlarını görünce pahalı olduğuna kanaat getiriyoruz. Aynı ürünü ülkemizden almak yerine doğrudan kaynağından almamız mümkün. Buna aracılık eden pek çok internet sitesi mevcut.

Her Çin Mali Kalitesiz Midir

Çin mali hakkında genel kanaat kalitesiz olmaları. Ancak gerçek böyle değil. Çin mali ürünlerde en üst kaliteden tutun en alt kaliteye kadar sınıflara ayrılmış kaliteler mevcut. Çin bir üretim fabrikası olduğu için bunun her türlüsünü kolaylıkla yapıyor. Aynı ürünün Çin mali planının kaliteli halini bulmanız mümkün. Unutmayın ki kalite ve fiyat doğru orantılıdır. İnsanlar ucuz olanı tercih ettikleri için kalitesiz olanı tercih etmiş oluyorlar. Aslında Çin mali ürünler arasında kaliteli olanları da bulabilirsiniz. Bahsedeceğimiz sitelerde her kalite Çin mali ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yurtdışı Ucuz Alışveriş Siteleri

Yurtdışından ucuz alışveriş deyince akla ilk gelen Çin olunca, sanal alemde de Çin alışveriş siteleri bu işin öncülüğünü yapıyor. Bu alışverişlerde tek olumsuz yön zaman sıkıntısı diyebiliriz. Ürünler yurtdışından geldiği için gelmesi bir aya yakın bir zaman alabiliyor. Ancak yurtiçinde bile ürünü bir haftada gönderen sitelerin varlığı düşünülürse bizce zaman da bir problem değil. Buna bir de ülkemizde sunulan fiyatların neredeyse üçte biri fiyatına aynı ürün sunulunca beklemeye fazlasıyla değer.

Ürün Çeşitliliği

Bu sitelerde aklınıza gelebilecek her ürünü bulabilirsiniz desek az olur. Çünkü aklınıza bile gelmeyen ürünlerin satışı ile karşılaşmanız mümkün. İsterseniz orijinal ürün, isterseniz taklit ürünler, isterseniz de ikinci el ürünleri kolaylıkla bulmanız mümkün.

Yurtdışından En Çok Getirilen Ürünler

Bu sitelerde en çok tercih edilen ürünler elektronik ürünler ve Telefonlar. Maalesef ki teknolojik ürünler ülkemizde sıklıkla üretilmediği için yurtdışından getiriliyor ve vergiler de eklenince Ürün asıl fiyatını neredeyse ikiye katlıyor. Bu sebeple teknolojik ürünler yurtdışından çok daha uygun fiyatlara getirtilebiliyor. Yurtdışından gelen ürünlerde başı teknoloji çekse de hemen her ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Hatta ikinci el ürün satan sitelerin varlığı sayesinde antika ürünler veya şimdi bulmanız mümkün olmayan bazı ürünlere de erişebilirsiniz.

Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri

Sanal alışverişlerde güvenilir sitelerden alışveriş yapmak en önemli kriterdir. Bu tür sitelerden alışveriş yaparken en çok dikkat edeceğiniz şey kredi kartınızın güvenliği olmalıdır. Bunun için size önerimiz bir paypal hesabı almak olmalıdır. Çünkü dünya üzerinde kullanılan en güvenli alışveriş imkanı paypal ile sağlanmaktadır. Bu sebeple biz de sizler için güvenle alışveriş yapabileceğiniz en güvenilir Çin alışveriş siteleri başlığından birkaç site önerisinde bulunacağız.

Dhgate

Dhgate güvenilirmi? Çin’den alışveriş yapıp da bu siteyi denemeyen yok diyebiliriz. Aradığınız her ürünü kolaylıkla bulabileceğiniz kullanımı basit bir site. Zaten Türkçe dil seçeneği de olduğu için alışmakta zorlanmayacaksınız. Bu siteyi benzerlerinden ayıran en büyük fark, alışverişlerin ihale ile yapılabilmesi. Bu sayede çok istediğiniz aradığınız bir ürün için ihalede yarışabilirken, başka bir ürünü alıcısı olmadığı için piyasa fiyatının kat kat altında satın alabilirsiniz. Üstelik bu özellik sayesinde alışveriş yapmak çok daha zevkli hale geliyor.

Foçalprice

Genellikle Apple aksesuarlarının yoğun olarak satıldığı Çin menşeili sitedir. Diğer telefon, tablet veya elektronik ürünler ve bunların her çeşit aksesuarını da rahatlıkla bulabilirsiniz. İstediğiniz ürüne Yurtiçi satış fiyatının yaklaşık üçte bir fiyatına ve kargo ücreti ödemeden sahip olabilirsiniz. Üstelik sitede Türkçe dil seçeneğinin de bulunması sebebiyle aradığınız ürünü bulmakta zorluk çekmezsiniz.

Ali Expres

Aslında çoğumuzun Çin’den alışveriş yapma imkânimiz olduğunu öğrendiğimiz sitedir kendisi. Ya da alıbaba.com olarak bildiğimiz site aslında beraber çalışan sitelerdir. Perakende alımlar yapmak için Aliexpress’e bir göz atmalısınız. Toptan alımları ciddi indirimlerin bulunduğu sitedir. Ayrıca yurtdışından alışveriş yapsın ya da yapmasın herkesin mutlaka sık sık baktığı ve alışveriş yapmayı düşündüğü sitedir. Sitede aklınıza gelebilecek her türlü ürünü bulma imkanınız mevcut. Türkçe dil seçeneği de kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Dealextreme

En popüler Çin alışveriş siteleri arasından biri kendisi. Aldığınız ürünün yaklaşık iki hafta içinde size ulaşmasını sağlamış büyük avantaj. Üstelik kargo ücreti de ödemiyorsunuz. Aradığınız hemen her ürünü bulabileceğiniz kapsamlı bir ürün yelpazesine sahip.

Tradetang

Bu sitenin avantajı ise isterseniz toptan isterseniz de perakende alışveriş yapma imkâninizin mümkün olması. Her çeşit ürünü bulabileceğiniz sitede bazı ürünler ise sadece toptan satılıyor. Üstelik makul fiyatlar ve hızlı gönderim imkanı olması kullanıcıları cezbediyor.

Bestofferbuy

Site basit yapısı ile kolayca anlaşılabiliyor ve aradığınız ürünü kolayca bulabiliyorsunuz. En büyük avantaj ise ürünün yaklaşık 12 iş gününde size teslim ediliyor olması. Yurtdışından gelen ürünler için gayet ideal bir süre. Üstelik kargo ücreti olmayan Çin alışveriş siteleri arasında yer alması da bir avantaj.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir