Doğal Yöntemlerle Gıdı Yok Etmek

Doğal Yöntemlerle Gıdı Yok Etmek

Sağlık - Güzellik Abdullah Ergün 54 Okunma

Kilolu olsun veya olmasın pek çok kadında bulunan gıdı, kurtulması pek de kolay olmayan sorunlardan bir tanesidir. Gıdı oluşumunun sebepleri arasında yaşlanmaya bağlı sarkmalar, genetik etkenler, aşırı kilo alımı gibi faktörler gösterilebilir. Yüzü oldukça kilolu gösteren ve estetik açısından kötü bir görüntü oluşmasına sebep olan gıdı problemi evde yapılacak basit egzersizler sayesinde ortadan kaldırılabilir.

Gıdı Egzersizi

Gıdıdan kurulmak için her gün sabah ve akşam olmak üzere yapacağınız basit egzersizler oldukça etkilidir. Boynu aşağı yukarı, ileri ve geri, dairesel olarak hareket ettirerek gıdınızı azaltmanız mümkündür. Bunun yanında gıdı yok edici basit aletlerden satın alarak yapacağınız egzersizlerde oldukça etkili sonuçlar yaratacaktır.

Kakao Yağıyla Gıdı Yok Etmek

Gıdıyı yok etmek için kullanılan ürünlerden bir tanesi kakao yağıdır. Kakao yağıyla 15 dakika süresince gıdı bölgesine masaj yapıp, 2 saat boyunca yağı silmeden bekleyiniz. Sonra ılık suyla temizlenen bölgeyi yumuşak bir havluyla kurulayınız.

Buğday Tohumu Yağıyla Gıdı Yok Etmek

Gece uyumadan önce 15 ile 20 dakika boyunca gıdı bölgesine buğday tohumu yapıyla masaj yapabilirsiniz. Bu uygulamayla gıdı bölgesinde bulunan yağlar eritilebilir ve o bölgedeki ciltte sıkılaşma sağlayabilirsiniz. Masaj sonrası yağ silinmeden yatılmalıdır. Bu uygulama gıdınız tamamen kaybolana kadar devam ettirilir.

Yumurta Beyazı ve Süt Yardımıyla Gıdı Yok Etmek

Gıdı sarkması için doğal tedavi yöntemi olan yumurta beyazı ve sütle yapılan maske için 2 yumurta beyazı, 1 su bardağı sütle karıştırılır. Karışımın içerisine 1 çay kaşığı nane yağı, 1 çorba kaşığı limon suyu, 1 çorba kaşığı bal ilave edilir. Elde edilen maske gıdı bölgesine sürülerek yedirilir. Çene ve boyun bölgesine de bu maske uygulanır. Yarım saat kadar kuruması beklendikten sonra ılık suyla yıkanıp temizlenir. Her gün yapacağınız uygulama sayesinde bu maskeden hızlı sonuç elde edebilirsiniz.

Gıdıyı Yok Eden Maske

Buğday çimi, deniz tuzu, yosun, karbonat, damıtılmış su, sodyum ve gliserini eşit miktarlarda karıştırarak elde edeceğiniz maskeyi çenenizin altına sürüp 80 dakika süresinde beledikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyiniz. Bu maske düzenli olarak yapılırsa gıdınızda azalmaya yol açacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al