Doktorların Yazısı Neden Kötüdür?

Doktorların Yazısı Neden Kötüdür?

Genel Kültür Çağrı Sevgi 109 Okunma

Doktorların Yazısı Neden Kötüdür?

Bilindiği üzere doktor yazıları herkes tarafından okunamamaktadır. Birçok doktor farklı bir yazı tipi kullanmakta ve bu yazıyı en rahat anlayanlar genellikle eczacılar olmaktadır. Peki, neden doktorların yazısı kötüdür? Bu soruya yanıt bulabilmek için küçük çaplı bir araştırma yapmak gerekmektedir.

Doktorların kötü yazı yazdığı insanlar arasında oldukça yaygın olan bir görüştür. Toplum içerisinde doktora gitmeyen insan yok denecek kadar azdır. Dolayısıyla doktorların kendilerine özgü olan yazı tarzlarını pek çok kişi görmüştür. Ancak bu yazılar sadece görmekle kalmakta ve çoğunlukla insanlara karmaşık gelerek okunamamaktadır. Bu yazıyı anlamak için genellikle eczacılar da çaba gösterirler. Doktorların yazılarının normalden farklı olmasının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bu durumu tek bir nedene bağlamak mümkün olmamaktadır.

Doktor Yazılarının Kötü Olma Nedenleri

Doktor yazılarının kötü olarak bilinmesinin ve insanlara karmaşık gelmesinin çeşitli nedenleri olabilmektedir. Bunlar incelendiğinde ilk akla gelen doktorların içerisinde bulunduğu yoğun tempo olmaktadır. Doktorlar gün içerisinde pek çok hastaya baktıklarından ve yoğun kalabalık ile görüştüklerinden dolayı yazdıkları yazı acele ile karmaşık bir hal almaktadır. Bunun sonucunda da kötü bir yazı ortaya çıkmaktadır. Hastayı muayene edip ilaçlarını belirlerken bu koşturmaca içerisinde yazılarına dikkat edecek vakitlerinin kalmadığı düşünülmektedir. Bunun yanı sıra doktor yazılarının karmaşık olması altında yatan başka nedenler de olduğu söylenmekte ve bu nedenler ile ilgili kesin bir çalışma bulunmamaktadır.

Doktorların Yazıları Neden Karmaşıktır?

Doktorlar yazı yazarken bir yandan da ilaçların etkileri, yan etkileri, hangi hastalığa hangi ilacın iyi geldiği gibi birçok durumu akıllarından geçirmektedir. Bunun verdiği yoğunluk ve yorgunluk ile ortaya karışık bir yazı çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra doktorların karışık yazmalarının nedeni okul yıllarından da gelebilmektedir. Üniversite hayatı boyunca eksik kalmamak adına hızlı hızlı not almaya alışan doktorlar mesleğe başlamaları ile de bu alışkanlıklarını devam ettirmektedirler. Bu durumun sonucunda da karmaşık ve kötü görünümlü doktor yazısı ortaya çıkmaktadır. Bunların haricinde doktor yazısı şekillerinin insanlara karmaşık ve kötü görünmesinin diğer bir sebebi de orada geçen kelimelerin teknik terimler olmasıdır.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir