Domain Nasıl Alınır? Hosting Nasıl Alınır?

Domain Nasıl Alınır? Hosting Nasıl Alınır?

Teknoloji Çağrı Sevgi 62 Okunma

Domain Nasıl Alınır?

Domain alırken domain nasıl alınır sorusunun sıklıkla forum sitelerinde sorulduğu görülüyor. Bazıları isim, soyisim ve TC vermekten rahatsızlık duymaz iken bazı kişiler bu huzursuzluğu yaşayabiliyorlar. Google arama motorunda ad, soyad ve TC vermeden domain alma vb. şekillerde arama yapıldığında istenilen sonuçlara ulaşılamadığı görülüyor. Bu duruma alternatif olan bir püf nokta olarak domain alma esnasında verilen bilgiler arasında asıl önem taşıyan bilginin domaini alan kişinin domaini aldığı siteye gerçek bir irtibat numarası vermesi gerekliliği oluyor.

Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her daim hatırlanabilecek bir kullanıcı adı ve şifresinin oluşturulması gerekecektir. Aynı zamanda doğru bir e mail ve irtibat numaralarının olması gerekecektir. Bununla birlikte alınması istenilen domainin hangi servedan yayın yapacağının aynı zamanda servera ait olan DNS ayarlarının bilinmesi gerekecektir. Domain yönetiminde gerekli olacak bu bilgilerin unutulması domainin yayın yapıldığı server ayarının değişmesi halinde gerekli ayarların yapılamaması anlamını ifade eder. Domainin süresi dolduğunda da gerekli ödemenin yeniden yapılamaması anlamı yer alır.
Hosting Nasıl Alınır?

Veri transferi ve disk alanı hosting nasıl alınır sorusunun kısaca özeti olmaktadır. Makalelerin ağırlıklı olduğu bir site için 5 veya 10 MB alan adı yeterli olabilir. Her ziyaretçinin tüm sayfaları rahatlıkla gezmesi için KB’ın yüksek tutulması gerekir. Hosting alırkende domainde olduğu gibi önemli olan bilgiler irtibat numarası, e mail gibi kişisel bilgiler olacaktır.

Dilerseniz En İyi WordPress Eklentileri 2017 yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir