Dosyaların Virüslü Olup Olmadığını Test Eden Site

Dosyaların Virüslü Olup Olmadığını Test Eden Site

Teknoloji Abdullah Ergün 51 Okunma

Sizler bu yazımızda sunacağımız bilgi dosyaların virüslü olup olmadığını test eden site hakkında bilgi vermek olacak. Bundan sonra siz de artık internet sitesinde bulunan ve ya size internet sitesi üzerinden gönderilmiş olan bir gönderi ile birlikte, virüs konusunda gerekli taramayı yaptıktan sonra indirme fırsatı sunulmaktadır. Bazı bilgisayarlarda kullanılan programlara rağmen, tam sonuç alınamamaktadır. Bu yüzden de virüs programları devam etmektedir. Bu tip problemlerle yüz yüze kalmamak için sizlere ınternet sitesini paylaşalım. Bu işte virustotal sitesidir.

Dosyaların Virüslü Olup Olmadığını Nasıl Test Ederim?

Örnek olarak nasıl yapılacağı hakkında da gerekli bilgileri sizlere aktaralım hemen. Öncelikle yapmanız gereken virustotal sitesinin ana sayfasına girmek olacaktır. Bu sayfada sağ kısımda dosyayı seç diye bir bölüm bulunmaktadır. Bunun haricinde, dilerseniz URL kontrolü de yapabiliyorsunuz. Virüslü site tarama işlemi buradan da yapabiliyorsunuz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra yapmanız gereken tara seçeneğini işaretlemek olacaktır. Bundan site hemen taramayı yapacaktır.

Bundan sonra tam 56 program üzerinden tek tek virüs taraması yapmak yerine bir seferde bütün dosyaların içerisinde istediğiniz gibi kontrol yapma fırsatınız olacaktır. Böylece istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, tek tek dosya yükleyerek kontrol etmemek için sizlere bir fırsat olarak sunulan seçenek ise, sizlerin dilerseniz, sadece indireceğiniz dosyanın URL’sini kopyala yapıştır yoluyla yapıştırarak site içerisinden gerekli kontrolü gerçekleştirebilirsiniz. Böylece tüm işlemlerinizi de bitirmiş olursunuz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir