Dugin’den 6 Maddede 15 Temmuz (ABD) Analizi

Dugin’den 6 Maddede 15 Temmuz (ABD) Analizi

Listeler Abdullah Ergün 65 Okunma

Rus hakimiyet temelli Avrasyacılığın güçlü seslerinden Dugin, “Amerikan ajanları önce Rus savaş uçağını düşürdüler ve pilotun hemen uçak tanıtma sinyalini gönderdiğini gizleyerek Erdoğan’ı yanlış bilgilendirdiler. Oyunları açığa çıkacakken Atlantikçi patronlarının emirleri gereğince Erdoğan’ı devirmeye çalıştılar.” ifadelerini kullandı.

Ozan Kemal Sarıalioğlu‘nun Dugin‘in sözlerinden çevirdiği ve medyasafak.net sitesinde yer alan ifadeler şu şekilde:

1. 》 Her şey ilk bakışta apaçık belli oluyor: Amerikalılar ve onların ajanları Ankara’nın Moskova ile olan yakınlaşmasını görerek bir darbe girişiminde bulundu.

2. 》 Olgular ortada: Türk silahlı kuvvetleri içersinde, ülkenin NATO üyesi olmasının sonucu olarak bir ABD nüfuz ajanları şebekesi kurulmuş. Bu şebeke, NATO’ya entegre olmuş bir sisteme sahip ordunun diğer kısımlarından daha çok özellikle Hava Kuvvetleri içerisinde aktifmiş. Bunlar ABD’de ikamet eden ve Hillary Clinton ile yakın ilişkilere sahip olduğu ortaya çıkan Fethullah Gülen sektine bağlılar.

3. 》 Darbe bastırıldığından bu yana Erdoğan artık illüzyon görmüyor ve pratik olarak ABD’den kopup NATO’dan çekilme yönünde gidiyor.

4. 》 Fakat biz burada melez/karma savaşın (hybrid war) devamı ile yüz yüzeyiz. Amerikalıların ilk yaptığı şey bu darbenin Erdoğan’ın kendisi tarafından organize edildiği şeklindeki yanlış görüşü ortaya atmak oldu.

5. 》 Her gün daha fazla uzman Erdoğan’ın tüm bunları kendisinin düzenlediği şeklindeki zehri saçmaya devam ediyor, zira aksi takdirde her şeyi bu kadar kısa sürede halledemezdi, diyorlar. Fakat darbenin ilk saatlerinde açık bire şekilde “Erdoğan kaçtı, Rusya’dan iltica talep etti, tüm medya ordunun kontrolüne girdi, hükümet üyeleri tutuklandı vs.” diye küçük düşürücü yayınları yapan da aynı medyaydı.

6. 》 Darbe başarısız oldu ve Amerikan şebekeleri hiçbir şey olmamış gibi ajanlarını “aklıselim” üzerine salmaya devam ediyorlar.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir