Dünya Tarihinde En Çok Okunan Romanlar

Dünya Tarihinde En Çok Okunan Romanlar

Genel Kültür Abdullah Ergün 97 Okunma

Dünya Tarihinde En Çok Okunan Romanlar

Bu yazımızda sizlere dünya tarihinden en çok okunan romanlar ile ilgili olarak bilgi vermeye gayret edeceğiz.

Bildiğiniz üzere çeşitli türlerde olmak üzere roman her zaman sürükleyici ve büyüleyici içeriklere sahiptir. Gerçek hayattan kopmamak ile birlikte, roman okuyan insanların da her zaman için hayal gücünün çok daha gelişmiş olduğu söylenmektedir. Hatta bu konu ile ilgili genel kanıya göre, özellikle okunan roman ile ilgili olarak filmi izlemek hayal gücünüzde canlandırdığınız tüm romana zarar verecektir denilmektedir. Bu yüzden de romanı okuyarak kendi hayal gücünüzde canlandırmak ve romanın içerisine girebilmek gerçekten de çok önemlidir. Tüm bunların ışığında hem dünyada en çok okunan 5 roman hakkında bilgi vereceğiz, hem de belki de sizlerinde bu romanlara bir göz atmanızı sağlayacağız.

Dünya Tarihinde En Çok Okunan 5 Roman

Cinsel İlişki İle Bulaşan Hastalıklar

Dünya tarihinde en çok okunan 5 roman arasında 5. sırada Hobbit isimli eser var. John Reuel Tolkien tarafından kaleme aslınan eserin 100 milyondan fazla satışı ile dünyanın en çok okunan romanlarından biri olmasının yanı sıra, aslında bir özelliği daha bulunuyor. Sinema uyarlamasında, ”Yüzüklerin Efendisi” filmi olarak karşımıza çıkan kitap, dünya tarihine geçmeyi başarmış bulunmaktadır.

Dünya roman sıralamasında 4. sırada orjinal adı ”Le Petit Prince” yani Türkçe ismiyle Küçük Prens var. Sayfa sayısı az olmasına rağmen, bütün dünyada çok beğenilen bir roman olarak tarihe geçmeyi başardı. Belki romanların o kadar da kalın olmasına gerek yoktur dedirten bir roman.

Dünyada En Çok Okunan Roman

”The Lord Of The Rings” şu anda dünyada en çok okunan 3. roman olarak bilinirken, en çok okunan ikinci roman ise, 140 milyonun üzerinde satış rakamıyla Charles Dickens tarafından yazılan İki Şehrin Hikayesi oldu. Dünyada en çok okunan roman ise, 150 milyonun üzerinde satış rakamlarıyla dünyaya damga vuran Cervantes’in kaleminden çıkan Don Kişot oldu. Şu anda da satışı devam eden kitap hem bir klasik hem de okundukça keyif veren bir kitap. Aynı zamanda da defalarca filmi yapıldı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir