Dünya’nın En İyi 10 Masa Tenisi Oyuncusu

Dünya’nın En İyi 10 Masa Tenisi Oyuncusu

Listeler erkut 983 Okunma

Masa tenisi alanında usta olduklarını ispat etmiş dünyanın en iyi 10 masa tenisi oyuncusu kimler merak ediyor iseniz bu yazımız tam da sizin merakınızı giderecek türden. Eğer spor gündeminizde masa tenisi mücadelelerini de takip ediyorsanız hatta masa tenisi şampiyonalarını keyifle izliyorsanız listemizde yer alan isimlerini duymamış olmanız elbette mümkün değildir. Göstermiş oldukları performans ve becerileri ile dünyaca üne kavuşmuş masa tenisi oyuncularının isimlerini ve nereli olduklarını sizler için araştırıp derledik. İşte karşınızda en iyi 10 masa tenisi oyuncusunun yer aldığı en güncel listemiz.

Dünyaca Ünlü En İyi 10 Masa Tenisi Oyuncuları Listesi

En sondan en başa yani zirveye doğru en iyi masa tenisi oyuncuları listesi şeklinde bir sıralama yaptık ve siz değerli takipçilerimiz ile bu listemizi paylaşıyoruz.

10- Marcos Freitas: Portekizli olan ünlü oyuncu, listemizin 10. Sırasında yer alıyor.

9- Timo Boll: Alman olan ünlü oyuncu ise listemizin 9. Sıradaki ismi.

8- Chih-Yuan Chuang: Asya ülkelerinin başarısını ortaya koyan ünlü oyuncu Tayvanlı olup listemizin 8. Sırasında bulunuyor.

7- Hao Wang: Bir diğer Asya ülkesi olan Çin’den listemize dahil olmuş ünlü oyuncu, listemizde 7. Sıradan katılıyor.

6- Dimitrij Ovtcharov: Alman olan ünlü oyuncu, en iyiler listemiz içinde 6. Sırada.

5- Jun Mizutani: Japonlar her konuda başarılarını ortaya koydukları kadar masa tenisinde de iddialarını ortaya koymuş durumdalar. Japon olan ünlü masa tenisçisi listemizde 5. Sırada yer almakta.

4- Jike Zhang: Çinli olan başarılı masa tenisçisi, Çin’in masa tenisi konusunda ne kadar başarılı olduğunu adeta ortaya koyuyor diyebiliriz.

Listenin İlk 3 İsmini Çin Kimseye Kaptırmamış Durumda

Gel gelelim listenin ilk 3 ismine. Listenin ilk 3 isminin ortak bir noktası bulunuyor. Şöyle ki listemizde yer alan ilk 3 ismin üçü de Çinli. Yani Çin’in masa tenisi alanında liderliği kimseye kaptırmadığını kesinlikle söylememiz mümkün.

3- Fan Zhendong (Çin)

2- MA Long (Çin)

1- Xu Xin (Çin)

En iyi masa tenisi oyuncusu Çinli olan Xu Xin olarak zirvede yer aldığını belirterek listemizin burada sonuna geliyoruz. Faydalı olmasını temenni ediyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir