Dünyanın en zengin aktörleri

Dünyanın en zengin aktörleri

Diziler - Filmler Abdullah Ergün 263 Okunma

Rol aldıkları dizi, film ve televizyon programlarıyla dünyanın sayılı zenginleri arasına yükselmeyi başaran en zengin oyuncuları sizler için derledik!

Jerry Seinfeld (820 milyon dolar)

ABD’li ünlü komedyen, oyuncu ve yazar Jerome Allen “Jerry” Seinfeld 29 Nisan 1954 tarihinde doğdu. Bollywood oyuncusu Shahrukh Khan’dan sonra 820 milyon dolarlık servetiyle en zengin aktörlerin başında yer alıyor. Dizi ve filmlerde kendisine pek rastlamıyor olsak da sunmuş olduğu televizyon şovlarıyla hatırı sayılır üne kavuştu.

Shah Rukh Khan (600 milyon dolar)

Bollywood olarak da adlandırılan Hint sinemasının kralı olarak bilinen Shah Rukh Khan, toplam 600 milyon dolarlık servetiyle ikinci sırada geliyor. Hindistan’da çekilen 75 filmin yanı sıra uluslararası yapımlarda da rol alan ünlü oyuncu, UNESCO bünyesindeki programlara destek vererek dünyanın dört bir yanındaki fakir çocuklara yardım etmesiyle de biliniyor. Komedi, romantik ve aksiyon kategorisindeki Hint yapımı filmlerin künyesinde ismine rastlayabilmeniz mümkün.

Tom Cruise (480 milyon dolar)

Ünlü oyuncu ve multi milyoner film yapımcısı Tom Cruise, 90’lı yıllardan beri film sektörünün içinde. Görevimiz Tehlike serisi, Top Gun, Rain Man, Tropic Thunder, Few Good Men ve daha birçok harika filmde başrol oynayan oyuncu Kaliforniya’da kendi konut sitesini de inşa etmiş bulunuyor. Aksiyon filmlerinin aranan adamı, ayrıca yaşı ilerlemesine rağmen hala daha çok  yakışıklı.

Tyler Perry (400 milyon dolar)

Amerikan aktör, yapımcı, yönetmen, edebiyatçı ve şarkı sözü yazarı Tyler Perry daha çok 1990 ve 2000’li yılların başlarında ekranlara çıktı. Oprah Winfrey’le beraber yaptığı programlar çok izlendi. Birçok komedi filminde de rol aldı.

Johnny Depp (400 milyon dolar)

Karayip Korsanları filmleriyle hatırladığımız Johnny Depp, bugüne kadar birçok başarılı yapımda başrol oynadı. Bugün ise Infinitum Nihil ismi verilen kendi yapımcılık şirketine sahip.

Amitabh Bachchan (400 milyon dolar)

Amitabh Bachchan muhtemelen aklınıza gelebilecek hemen her türden filmde oynamış bir aktör. Üne, paraya ve başarıya kariyerine başladığı 40’lı yaşlarda ulaşan Bachchan, hala daha Hint yapımı filmlerde rol oynamayı sürdürüyor.

Jack Nicholson (390 milyon dolar)

Shining filmindeki olağanüstü performansıyla ve gülüşüyle akıllara kazınan Jack Nicholson, ilerleyen yaşına rağmen hala daha bazı filmlerde rol üstlenmeye devam ediyor. Özellikle yüz ifadelerini şekilde şekle sokmayı başaran Nicholson, toplamda 390 milyor dolarlık kişisel servete sahip.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir