E Vitaminin Cilt ve Saçlar İçin Faydaları

E Vitaminin Cilt ve Saçlar İçin Faydaları

Sağlık - Güzellik Abdullah Ergün 39 Okunma

Birçok kozmetik ürününün E vitamini içerdiğini fark etmiş miydiniz? E vitamini cilt, saçlar, tırnaklar ve genel sağlığınız için harikalar yaratır.

 1. Çatlakları İyileştirir: Sık kilo alıp vermek çatlak oluşumunu tetikler. E vitamini cildi içerden iyileştirerek çatlakların ve koyu renkli yaraların giderilmesine yardımcı olur.
 2. Yanıklara İyi Gelir: Özellikle küçük yanıkların tedavisinde E vitamini önerilir. Yanık oluşan bölge sakinledikten sonra yanığın üzerine E vitamini sürün ve o şekilde bırakın.
 3. Cilt Kanserini Önler: Güneş altında çok fazla vakit geçiren kişilerde cilt kanseri riski yüksektir. Cildinize ince bir tabaka E vitamini, ardından güneş kremini sürmek bu kanser riskinin önlenmesine yardımcı olabilir.
 4. Egzama ve Sedef Hastalığında Kullanılır: Etkilenmiş bölgeye E vitaminini düzenli olarak uygulamanın cilt problemlerini gidermede etkili olduğu görülmüştür.
 5. Uçukları Tedavi Eder: Aşırı kuru veya hasar görmüş her cilt probleminde E vitamini kullanılabilir. Düzenli olarak E vitamini kullanmak uçukları tedavi eder. E vitaminini dudak nemlendiricisi olarak da kullanabilirsiniz.
 6. Kalp Dostudur: E vitamini yağı kanın incelmesine yardımcı olarak kalp krizlerini önler. Doğru miktarda E vitamini almak için öncesinde bir doktorla görüşmelisiniz. E vitamini düzenli olarak kullanmak diğer kalp rahatsızlıklarının önlenmesine de yardımcı olur.
 7. Bağışıklık Sistemini Destekler: E vitamininde yüksek oranda antioksidanlar vardır. Antioksidanlar vücuttan serbest radikalları atar. Bağışıklık seviyeleri artar, dolayısıyla kendinizi daha iyi hisseder ve daha az sıklıkta hastalanırsınız.
 8. İnce Çizgileri ve Yaşlılık Lekelerini Yok Eder: E vitamini etkili bir şekilde yaşlılık lekelerini yok eder. Aynı zamanda ince çizgilerin oluşumunu önler ve var olan ince çizgilerin zamanla kaybolmasına yardımcı olur. Serbest radikallerle savaştığı için ince çizgiler ortadan kaybolur. E vitamini aynı zamanda kolajen üretimini destekler, bu da cildin elastik yapısını korur. Bu vitamini düzenli bir şekilde kullanarak sağlıklı ve parlayan bir cilde kavuşursunuz.
 9. Cildi Yumuşatır: E vitamini yağını haftada bir kez gece yatmadan önce yüzünüze sürerek yatabilirsiniz. Yağdaki antioksidanlar cilt hücrelerini korur, yeni serbest radikal oluşumunu önleyerek cildin hasar görmemesini sağlar.
 10. Kahverengi Lekeleri Ortadan Kaldırır: Yaşlanmayla birlikte oluşan kahverengi lekelerden E vitamini ile kurtulabilirsiniz. E vitamini yağı cildin kendini toparlamasını sağlar, kahverengi lekeleri yok eder. Bu lekeleri açmak için vitamini direkt olarak cildinize sürebilirsiniz.
 11. Kütiküller İçin Faydalıdır: E vitamini doğal bir kütikül güçlendiricidir. Kuru saçlara parlaklık kazandırır. Bu yağdan birkaç damlayı saçlarınıza sürün. Benzer şekilde tırnaklarınıza da sürebilirsiniz.
 12. Temizleyicidir: E vitamini tüm cilt tiplerine uygun mükemmel bir temizleyicidir. Her gece yatmadan önce ince bir tabaka E vitamini sürerek cildinizin parlamasına yardımcı olur.
 13. Saç Gelişimini Destekler: E vitaminini saç diplerinize ve saç uçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Aynı zamanda saçların beyazlamasını önler, saç derinizin nem ihtiyacınız karşılar.
 14. Saçları Parlatır: Saçlarınıza düzenli olarak E vitamini ile masaj yapmak saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Benzer sonuca E vitamini yağını tüketerek de ulaşabilirsiniz.
 15. Kırıkları Önler: İki yemek kaşığı E vitamini yağını nazik bir şekilde saç derinize uygulayın, ardından saçlarınızı ılık bir havluyla örtün. Saçlarınızı bu şekilde bir iki saat bıraktıktan sonra normal bir şekilde şampuanlayıp kremleyin. Bu uygulama saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi kazanmanıza yardımcı olur.
 16. Saçların Erken Beyazlamasını Önler: E vitaminini düzenli olarak saç diplerinden saç uçlarına uygularsanız saçların erken beyazlamasını da önlersiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

“E Vitaminin Cilt ve Saçlar İçin Faydaları” üzerine 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al