Ebay Alternatifi Siteler

Ebay Alternatifi Siteler

Teknoloji Çağrı Sevgi 125 Okunma

Ebay Alternatifi Siteler

Ebay sitesi internet üzerinden alışveriş imkanı sunan bir site olarak bilinmektedir. Bu sitenin menşei yurtdışı olmasına rağmen özellikle teknolojik ürünler başta olmak üzere birçok alanda ürünleri daha uygun fiyatlara alabilmek mümkün olmaktadır. Kargo ücretleri ile birlikte dahi son derece uygun olan bu sitede aynı zamanda ikinci el ürünler de satışa sunulabilmektedir. Böyle olunca hem ürün satın alabilme hem de ürününüzü satabilme imkanına sahip olmaktasınız. Eğer bu site içerisinde dilediğiniz ürünü bulamadıysanız o halde yazımızda yer alan Ebay alternatifi siteler ile ihtiyaçlarınıza cevap verebilirsiniz.

Amazon

İlk olarak bu kapsamda Amazon sitesini örnek vermek mümkün olacaktır. Geçtiğimiz sene içerisinde geliştirdiği Türkçe destekli site hizmeti sayesinde Türk kullanıcılara daha fazla hitap etmeye başlayan Amazon ücretsiz kargo seçenekleri ile de bir hayli avantajlı bir hal almaktadır. Siteden kredi kartınızı kullanarak güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu kapsamda satın aldığınız ürünlerin fiyatları alışveriş anındaki döviz kuruna göre hesaplanacak ve ekstrenize yansıtılacaktır.

Ancak siteden alışveriş yaparken gümrüğe takılmamak için sizlerden ekstra ücretler talep edilmektedir. Bu ücretler depozito mahiyetinde olmakta ve herhangi bir sıkıntı olmaması durumunda sizlere yeniden iade edilmektedir.

Yahoo Shopping

Hepimizin adını sıkça duyduğumuz alışveriş sitesi Alibaba’nın hisselerinin önemli bir kısmına da sahip olan Yahoo Shopping kullanıcılarına birçok imkan sunmaktadır. Bu site içerisinde de birbirinden farklı ürünleri bulabilir ve kullanıcıların yorumlarını okuyabilirsiniz. Ardından diğer yurtdışı alışveriş sitelerinde olduğu gibi siparişinizi verebilirsiniz. Bu sayede sizler de yurtdışından olmasına rağmen son derece avantajlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Ancak alışverişlerinizin ticari kapsama girmemesi için dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu kapsamda ürünlerden vereceğiniz siparişlerin adetlerini 1 ya da 2 ile sınırlı tutmak gereklidir. Ayrıca gümrükte bazı meblağ ve ürünler ticari faaliyet kapsamında değerlendirildiği için ekstra ücretler ödemeniz söz konusu olabilmektedir.

Ubid

Ebay benzeri site türlerinden bir diğeri ise Ubid’dir. Bu site içerisinde hem direkt olarak satın alabileceğiniz ürünler bulunmakla birlikte hem de açık artırmayla son derece uygun fiyatlara alabileceğiniz ürünler de bulunmaktadır. Bu kapsamda siteyi iyi bir şekilde incelemenizde fayda bulunmaktadır. Bu sitenin dezavantajlarından birisi de kargo ücretlerinin yüksek olmasında ortaya çıkmaktadır. Ayrıca kargo gönderilen ülkelerin sayısı da ürüne göre değişiklik arz etmektedir. Eğer iyi bir araştırma yaparsanız bu durumda son derece uygun fiyatlara ürünler bulabilmeniz mümkün olacaktır. Bu kapsamda teknolojik ürünlerin daha avantajlı olduğunu söylemek mümkün olabilir. Ayrıca ürünü satan kimsenin puanlarını ve yorumlarını kontrol etmek de son derece önemli konular arasında yer almaktadır.

Sizler de bu siteler sayesinde yurtdışından güvenli bir şekilde alışveriş yapabilir ve ürünleri indirimli bir şekilde satın alabilirsiniz. Ancak ticari olarak algılanmamasına dikkat etmek gerekmektedir.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir