EFM Bimden 300 TL Değerinde Hediye Çeki Kazandınız!(Dolandırıcılık)

EFM Bimden 300 TL Değerinde Hediye Çeki Kazandınız!(Dolandırıcılık)

Genel Kültür erkut 117 Okunma

Dolandırıcıların yeni bir yöntemi de Bimden 300 TL değerinde hediye çeki kazandınız mesajı olmaya başladı. Kolay yoldan insanları kandırarak para kazanmaya ve insanları dolandırmayı kendilerine meslek edinmiş kişiler ne yazık ki bitmek tükenmek bilmiyorlar. Üstelik insanları dolandırma işini o kadar profesyonel bir şekilde yapıyorlar ki çoğu zaman pek çok kişi dolandırıcıların hazırlamış olduğu bu para tuzaklarına kanıp ellerindeki mevcut paradan da oluyorlar.

Yeni Yöntem Hediye Çeki Kazandınız Mesajı Yollamak

Yeni dolandırma yöntemi hediye çeki kazandınız mesajı yollamak ve kişilerin bu mesaj tuzağına düşmelerini beklemek. Dolandırıcılar size bim marketinden gönderilmiş gibi bir sms gönderiyorlar. Cep telefonunuza gelen bu sms mesajında bim marketinden 300 TL değerinde hediye çeki kazandığınız yazıyor. Tabi mesaj elbette burada son bulmuyor. Dolandırıcılar mesajın devamında bu bim hediye çekinden yararlanmak için 0 888 298 41 46 nolu telefonu 24 saat içinde aramanız gerektiğini de sms mesajına ekliyorlar. Bu mesaj EFM adı altında bir servisten bim adına yollanıyor. Yani aslında bu mesajı bim marketler zinciri yollamıyor. Efm adı altındaki mesaj yollayan servisin bim marketi ile hiçbir ilgisi ve bağlantısı bulunmuyor.

Numarayı Arayan Kişiler Tuzağa Düşmüş Oluyorlar

Mesajı alan kişiler bu verilen numarayı aradıkları takdirde dolandırıcıların kurduğu bu tuzağa ne yazık ki düşmüş oluyorlar. Bu numarayı aradığınız zaman telefonunuzdan bir para kesilmiş oluyor ve siz de bimden hediye çeki kazandım diye düşünürken dolandırılmış ve telefonunuzda var olan parayı da dolandırıcı kişilere kaptırmış oluyorsunuz.

Dikkat Edin, Oyuna Gelmeyin

Böyle bir mesaj aldığınız zaman aman dikkat edin, dolandırıcıların yeni oyununa kanıp mağdur olmayın. Cep telefonunuza bu şekilde bir mesaj geldiği vakit bu mesajı hiç dikkate almadan ve içinde yazanlara asla inanmadan derhal silin. Ya da 155 polis hattını arayıp size yollanan bu mesajı ihbar edin veya size en yakın karakola gidip yaşadığınız durum hakkında ihbarda bulunun.

Dolandırıcılık yöntemlerinin ardı arkası maalesef kesilmiyor. Bu nedenle size karşılıksız olarak sunulan çek kazandınız, para kazandınız sms mesajları aldığınızda kesinlikle inanmayın ve çevrenizi de bu konuda uyarın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir