En Az Yakan Arabalar

En Az Yakan Arabalar

Genel Kültür Çağrı Sevgi 66 Okunma

En Az Yakan Arabalar

Bildiğiniz üzere, son zamanlarda gerek mazot gerekse benzin fiyatlarıyla en az yakan arabalar daha fazla tercih edilmektedir. Bir çok kişi bu tarz bir durumda yani araç alırken, özellikle de arabanın motoru hakkında da bilgi edinerek özellikle aracın az yakması için dikkat etmektedir. Bu konuda sizler de çeşitli şekillerde araç tercih edebilirsiniz.

Ancak, her ne kadar lüks araç alınsa da, özellikle herkesin dikkat ettiği, 100 kilometre başına kaç litre mazot yaktığı konusu olmaktadır. Bu konuda da bu yazımızda sizlere gerekli bilgileri vermeye çalışacağız. Bu sayede sizler de özellikle bu konudaki farklılığıyla ön plana çıkan üç aracı daha net görmüş olabileceksiniz. Böylece sizler de buna göre işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Araç alırken bunlara da dikkat ederek alış veriş yapabilirsiniz.

Az Yakan Arabalar

Az yakan arabalar ile ilgili olarak öncelikle sizlere Opel Corsa örneğinden başlayalım. Opel Corsa, şu anda listemizin ilk sırasında. 100 km olarak bakıldığında sadece 3.2 litre benzin yakan araç bu alanda hem kullanım açısından kolay kullanımı ve lüks sürüş keyifleri vermesinin yanı sıra, aynı zamanda da sizlere çeşitli farklılıklarını da sunmaktadır. Opel Corsa bu arada sizlere 1.3 litrelik, dizel motor seçeneği de sunmaktadır. Ayrıca, bu aracın bir başka özelliği ise, Easytronic şanzıman seçeneğidir.

İkinci sırada sayabileceğimiz araç ise, Peugeot 208’dir. Fransız üretimi araç, 100 km’de 3.4 litre bu arada konu ile ilgili olarak bilinmesi gereken en büyük ayrıntı ise, aracın şehir içinde yaktığı 3.6 litre olurken, şehirler arası yolculukta 100 km’de sadece 3.2 litredir. 68 beygirlik motoruyla dikkat çeken ancak fresh bir araba olarak biliniyor.

Volvo V40, bu konuda verebileceğimiz bir başka araç olarak bilinmektedir. En az yakan araçlar arasında bilinen Volvo V40 ile ilgili olarak önemli ayrıntı ise, güçlü bir araç olmasına rağmen, 100 kilometre’de 3.5 litre bir yakıt harcamaktadır. Araç olarak da estetiği sunan bu üç araca aynı zamanda da ikinci el olarak almanız halinde 50 bin TL civarında bu araçları bulabilirsiniz.

Dilerseniz 18 Yaşında Araba Kiralama yazımızada göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir